Plakat

Zaproszenie do Żywego Różańca

Opublikowano: niedziela, 02 październik 2016
ks. Piotr

roza

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich do włączenia się w modlitwę różańcową według zasad Żywego Różańca.

Powstaje nowa Róża pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Aby ona mogła funkcjonować potrzeba 20 osób. Informacje i zgłoszenia w kiosku parafialnym lub u ks. Piotra.

"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

Czytaj więcej: Zaproszenie do Żywego Różańca

Pielgrzymka Żywego Różańca

Opublikowano: wtorek, 20 maj 2014
ks. Piotr

Pielgrzymka 19.05.2014 r.

Tradycją wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii jest coroczna pielgrzymka do sanktuarium na Jasnej Górze. W tym roku odbyła się ona w poniedziałek, 19 maja. Wyruszyliśmy tuż przed godz. 8.00, aby po krótkim nawiedzeniu sanktuarium Matki Bożej w Gidlach oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, tzw. Doliny Miłosierdzia, gdzie uczestniczyliśmy w Godzinie Miłosierdzia, stanąć przed obliczem Czrnej Madonny.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Żywego Różańca

Opłatek Żywego Różańca

Opublikowano: poniedziałek, 06 styczeń 2014
ks. Piotr

Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca

W uroczystość Objawienia Pańskiego wspólnota  Żywego Różańca, aktywnie działająca w naszej parafii, spotkała się na wspólnej modlitwie, kolędowaniu i dzieleniu opłatkiem. Wśród kilkudziesięciu osób przybyłych na to spotkanie byli przedstawiciele wszystkich Kół istniejących przy naszej parafi. Jest ich 6 a więc, zgodnie z zasadami Kół Żywej Róży, zrzeszają 120 osób rozważających każdego dnia poszczególne tajemnice różańcowe.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w galerii lub klikając bezpośrednio w ten link.


rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej