077 20230410 1931856476

Opiekun: ks. Przemysław Pankowski
Zbiórki: 
sobota o godzinie 10:00 (z wyjątkiem sobót po Pierwszym Piątku Miesiąca)


Turniej piłki halowej dla LSO

Opublikowano: sobota, 27 kwiecień 2024
Kacper W

001 20240428 1314059518Miło nam poinformować, że ministranci naszej parafii wzięli udział w II etapie (rejonowym) diecezjalnego turnieju piłki halowej o Puchar Biskupa Diecezji Włocławskiej.

W kategorii ministrant, podopieczni ks. Przemka Pankowskiego w składzie: Kacper Rybarkiewicz, Szymon Grabowski, Michał Żelazek, Piotr Grabowski i Natan Kurant zajęli III miejsce, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Turniej piłki halowej dla LSO

Ministranci na meczu Anwilu Włocławek

Opublikowano: czwartek, 19 październik 2023
Kacper W

001 20231019 1086640808W środowy wieczór, po spotkaniu ze Świętym Józefem w naszym Sanktuarium, ministranci naszej parafii wraz z ks. Przemkiem - opiekunem liturgicznej służby ołtarza, zakończyli dzień zmaganiami sportowymi. Jednak nie byli tym razem zawodnikami, a kibicami. Wspierali drużynę naszego miasta Anwil Włocławek, która niestety uległa gościom z dalekiej Hiszpanii - Surne Bilbao Basket. Był to mecz rozgrywkowy FIBA Europe Cup w Hali Mistrzów we Włocławku.

Czytaj więcej: Ministranci na meczu Anwilu Włocławek

Rozpoczęcie roku formacyjnego LSO

Opublikowano: sobota, 14 październik 2023
Kacper W

001 20231019 1280443347Sobotnie przedpołudnie dla wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii było bogate w wydarzenia. Podczas zbiórki, którą poprowadził Opiekun wspólnoty - ks. Przemek Pankowski oraz po omówieniu spraw bieżących i formacyjnych, ministranci wybrali nowy zarząd swojej wspólnoty na kolejny rok. Nowym prezesem został Filip Maciejewski, jego zastępcą mianowany został Piotr Hejmanowski, a skarbnikiem Maciej Żelazek. Gratulujemy nowemu zarządzowi i życzymy owocnej pracy na rzecz wspólnoty ministranckiej.

Kolejnym etapem sobotniego spotkania były się kwalifikacje do II Diecezjalnego Turnieju w tenisa stołowego. Po wielu rozegranych meczach, do następnego etapu na poziomie dekanatu awansowali: Szymon Grabowski, Filip Maciejewski oraz Kajetan Osipiak.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku formacyjnego LSO

Rozpoczęcie roku formacyjnego ministrantów i scholki

Opublikowano: sobota, 16 wrzesień 2023
Kacper W

001 20230916 2007382264Jak dobrze rozpocząć nowy rok szkolny i formacyjny? Nasi ministranci oraz scholka "Nutki św. Józefa" rozpoczęli od wspólnej Eucharystii sprawowanej przez ks. Janusza Bartczaka - proboszcza naszej wspólnoty, wraz z ks. Przemkiem - opiekunem liturgicznej służby ołtarza oraz ks. Rafałem. Swoim talentem śpiewania i gry na gitarze dzielił się z nami ks. Boguś - opiekun scholki.

Ksiądz proboszcz w homilii odniósł się do czytań biblijnych, w których Bóg przygotował wiele cennych wskazań dla uczestników liturgii. Św. Paweł uznaje swoją małość i grzeszność, by z pokorą i wdzięcznością służyć "Królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu", Psalmista zachęca służących Bogu do wychwalenia Jego imienia zawsze i w każdym czasie. Natomiast Jezus w Ewangelii przestrzega przed wiarą zredukowaną jedynie do pobożnych słów, ale zachęca do wypełniania życiem słowa Bożego, dzięki czemu jesteśmy w stanie wydawać dobre owoce w codzienności. Siłą do takiej postawy, nawet w obliczu trudności, jest Jezus - skała - ołtarz, na którym chcemy budować życie.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku formacyjnego ministrantów i scholki

Wakacyjny wyjazd LSO i dzieci z naszej parafii

Opublikowano: wtorek, 11 lipiec 2023
Kacper W

001 20230716 1380438893Liturgiczna Służba Ołtarza wraz z młodzieżą i dziećmi naszej parafii w pierwszym tygodniu lipca przebywali na wakacyjnym wypoczynku w Górach Świętokrzyskich. Towarzyszyli im organizatorzy wyjazdu - ks. Boguś oraz ks. Przemek.

Pierwszego dnia młodzież zwiedzała Kielce - stolicę województwa Świętokrzyskiego. W kolejnych dniach punktami programu były m. in. Święty Krzyż - symbol regionu, klasztor na Łysej Górze, Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno, czy wizyta w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Ostatniego dnia ministranci oraz dzieci zwiedzali urokliwe miasteczko Chęciny oraz Jaskinie Raj, która jest jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Europie.

Czytaj więcej: Wakacyjny wyjazd LSO i dzieci z naszej parafii

Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

Opublikowano: niedziela, 25 czerwiec 2023
Kacper W

001 20230625 1244760926W ostatnia sobotę miesiąca, która rozpoczyna tegoroczny okres wakacyjny odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Katedry Włocławskiej, w której uczestniczyło ponad pół tysiąca ministrantów z całej diecezji wraz z duszpasterzami oraz rodzinami. 

Reprezentacja ministrantów z naszego Sanktuarium wraz z Ks. Przemkiem Pankowskim - opiekunem wspólnoty LSO, udała się wpierw do Wyższego Seminarium Duchownego oraz do Muzeum Diecezjalnego by zwiedzić i poznać historię naszej 900-letniej diecezji. Ksiądz Przemek jako przewodnik pokazał nam najważniejsze miejsca w Seminarium. Ministranci mogli zwiedzić izbę pamięci poświęconą bł. Stefanowi kard. Wyszyńskiemu, który był absolwentem włocławskiego Seminarium. 

W czasie Mszy Świętej Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski pobłogosławił kandydatów do pełnienia funkcji ceremoniarzy i lektorów w zgromadzeniu liturgicznym. Nowym ceremoniarzem został Filip Maciejewski, natomiast lektorami Piotr Hejmanowski, Adrian Szczerbiak, Maciej Żelazek oraz Kajetan Osipiak. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi w naszym Sanktuarium i kościele włocławskim.

Czytaj więcej: Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej