Wspólnoty i grupy parafialne:


rada

Rada Parafialna

Zadaniem rady jest pośredniczenie między kapłanami, a wszystkimi wiernymi w budowaniu i ulepszaniu Wspólnoty Parafialnej. Rada składa się z 12 osób, które dotychczas wykazywały się zaangażowaniem we wspólnocie parafialnej w różnych jej grupach i przedsięwzięciach. Ustanowiona 08.12.2021 przez ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego na okres 3 lat.
Opiekun: ks. Proboszcz Janusz Bartczak


zywy rozaniec2Wspólnota Różańcowa "Żywy Różaniec"

Wspólnota Żywego Różanca liczy około 150 osób, jest najliczniejsza w naszej parafii. Każdy członek ma codziennie do odmówienia dziesiątkę różańca z wybraną tajemnicą zmienianą co miesiąc. Różaniec odmawiany we wtorki o 17:30. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 Msza św, o 10:00 Różaniec w intencji Wspólnoty. Spotkania w pierwsze wtorki miesiąca.
Opiekun: ks. Adrian Szczap | Strona: >>KLIK<<


lsoooo4Liturgiczna Służba Ołtarza
Wspólnota ministrancka liczy sobie ponad 30 chłopców, którzy będąc blisko Ołtarza pomagają wiernym w przeżywaniu liturgii oraz celebransowi przy Stole Pańskim. Poza Eucharystią, spotykają się w soboty o 10:00 na zbiórkach formacyjnych. W ciągu roku organizują wiele wyjazdów i innych form aktywności, gdzie się poznają i spędzają wspólnie czas.
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski | Strona: >>KLIK<<


Schola dziecięca

Schola Dziecięca "Nutki św. Józefa"
Schola wzbogaca niedzielną liturgię o godzinie 10:30 swoim śpiewem i grą na instrumentach. W 2016 roku zdobyła 1 miejsce w diecezjalnym Festiwalu Ryba w Ślesinie, w 2017r. 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Spotkania w soboty o 11:00 dla wszystkich chętnych dzieci chcących śpiewać podczas Mszy św. niedzielnej.

Opiekun: ks. Bogusław Laskowski


Apostolat Maryjny (Stowarzyszenie Cudownego Medalika)
Wspólnota ma charakter publiczny i skupia osoby, które chcą przez apostolstwo oddawać należną cześć Niepokalanej. Spotkania naszego parafialnego Apostolatu Maryjnego odbywają się 27 dnia każdego miesiąca o godzinie 16.30 w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Adrian Szczap


krag biblijnyKrąg Biblijny
Wspólnota Kręgu Biblijnego spotyka się, by rozważać perykopy poszczególnych fragmentów Ewangelii. Są one spisane po to, abyśmy nie tylko wierzyli, ale też posiedli życie wieczne, w którym będziemy widzieć i kochać; w nim urzeczywistnią się wszelkie nasze pragnienia. Spotkania w poniedziałki po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Bogusław Laskowski


Caritas plParafialny Zespół Caritas

Wspólnota zrzesza osoby, które pragną swoimi dobrymi uczynkami uszczęśliwiać osoby biedne, samotne i chore z naszej parafii. Co roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy przeprowadzana jest akcja Redemptoris Kurier, całorocznie Bank Dobra, a w ciągu roku wiele innych działań na rzecz potrzebujących z naszej parafii i miasta.
Opiekun: ks. Proboszcz Janusz Bartczak oraz Monika Szałek


kol1Rycerze Kolumba - Rada nr 17974 im. św. Józefa
Rycerze Kolumba w naszej parafii spotykają się na modlitwie różańcowej w każdą środę o 17:30 oraz na Mszy św. ku czci naszego patrona św. Józefa. Spotkania formacyjno-organizacyjne odbywają się w drugą środę miesiąca po Mszy św wieczornej. Zapraszamy do naszych szeregów wszystkich mężczyzn, którym bliskie są wartości: braterstwo, miłosierdzie, wiara, patriotyzm.
Opiekun: ks. Proboszcz Janusz Bartczak Strona: >>KLIK<<


obroncy zycia

Koło Obrońców Życia

Msza Święta dziękczynno-blagalna za dar życia w środę po Pierwszym Piątku Miesiąca o 18.00. Podczas Wystawienia Najświętszego Sakramentu odmawiana jest w ten dzień również modlitwa Duchowej Adopcji dziecka poczętego >>KLIK<<. Ofiary na tacę zbieraną tego dnia ofiarowana jest Stowarzyszeniu Obrońców Życia.


domowykosciolDomowy Kościół

Wspólnota pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie. Spotkania wspólnoty w naszej parafii odbywają się w Pierwsze Soboty Miesiąca.
Opiekun: ks. Adrian Szczap


6107820E 3169 4601 BCFF EEDC52991599Odnowa w Duchu Świętym "Słowo Życia"

Spotkanie członków we wtorki po Mszy wieczornej w dolnym kościele.

Kontakt: Beata Wróblewska – 505 939 362 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Opiekun: ks. Bogusław Laskowski Strona: >>KLIK<<


chor parafialnyChór Parafialny "Galilea"

Chór parafialny Galilea liczy kilka osób młodych i dorosłych ubogacających swoim śpiewem liturgię w naszym Sanktuarium. 


Opiekun: Andrzej Koziński


Wspólnota Młodzieżowa "Amen!"89975688 2506380316344566 7438258069563244544 o

Spotkania członków w piątek po Mszy wieczornej w dolnym kościele.


Opiekun: ks. Przemysław Pankowski Strona: >>KLIK<<


margaretkalogo

Apostolat Margaretka

Celem Apostolatu jest tygodniowa modlitwa za kapłanów, która składa się z siedmiu osób. W październiku uroczyście wręczają nowym kapłanom margaretki i składają przyczeczenia. Po złożeniu przyrzeczenia każda z osób w jednym dniu tygodnia odmawia dowolną modlitwę za kapłana. W naszej wspólnocie parafialnej istnieje 16 margaretek modlących się za obecnych i byłych duszpasterzy z naszej parafii. | Strona: >>KLIK<<.


547900 400964153295407 975889481 nPiesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę - Amaranty

Co roku w sierpniu wspólnota udaje się na Jasną Górę pod Tron Matki Boskiej Częstochowskiej. Od 2020 roku Kierownikiem Pielgrzymki jest wikariusz z naszej parafii. Spotkania wspólnoty w naszej parafii w ostatnią Niedzielę miesiąca - o 18:00 Msza św. a po niej spotkanie.
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski | Strona na Facebooku: >>KLIK<<


 nieslyszacyDuszpasterstwo Niesłyszących i Głuchych

Specjalnie dla naszych parafian, mieszkańców Włocławka oraz okolic, w pierwszą Niedzielę miesiąca o godzinie 14:30 odprawiana jest Msza Święta w języku migowym, tak by osoby niesłyszące i głuche mogły w pełni uczestniczyć w Eucharystii. 
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski


Jerzy PopieluszkoDuszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Włocławskiej

Kaplica pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajduje się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Msza święta niedzielna odprawiana o godzinie 14:30 dla wszysktich chorych, personelu i odwiedzających. Sprawy dot. udzielenia sakramentów i Komunii św. oraz odwiedzin chorych należy zgłaszać do ks. Kapelana osobiście lub telefonicznie (+48 693 668 856).
Kapelan: ks. Piotr Kaczmarek | Strona na Facebooku: >>KLIK<<.


Wspólnota Anonimowych Alkoholików

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Mityngi w piątek o godz. 18.00 w dolnym kościele.

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej