Wspólnoty i grupy parafialne:


rada

Rada Parafialna

Zadaniem rady parafialnej jest pośredniczenie między kapłanami, a wszystkimi wiernymi w budowaniu i ulepszaniu Wspólnoty Parafialnej. Rada składa się z 12 osób, które dotychczas wykazywały się zaangażowaniem we wspólnocie parafialnej w różnych jej grupach i przedsięwzięciach. Ustanowiona 08.12.2021 przez ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego na okres 3 lat.
Opiekun: ks. Proboszcz Janusz Bartczak


logo lsoLiturgiczna Służba Ołtarza
Wspólnota ministrancka liczy w naszym Sanktuarium 4 ceremoniarzy ustaniowionych przez Księdza Biskupa, 15 lektorów oraz ponad 20 ministrantów, którzy będąc blisko Ołtarza pomagają wiernym w przeżywaniu liturgii oraz celebransowi przy Stole Pańskim. Poza Eucharystią, spotykają się w soboty o 10:00 na zbiórkach formacyjnych. W ciągu roku organizują wiele wyjazdów integracyjnych po Polsce i za granicę oraz turniejów sportowych. 
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski | Strona: >KLIK<


szafarze logoNadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

Ustanowieni przez Księdza Biskupa mężczyźni, których zadaniem jest pomoc kapłanom w posłudze chorym i starszym parafianom i udzielenie im Komunii Świętej w niedzielę. W naszej parafii posługuje dwóch Szafarzy Komunii Świętej, którzy ukończyli specjalny kurs przygotowujący ich do pełnienia tej funkcji.
Opiekun: ks. Janusz Bartczak


zywy rozaniec2Wspólnota Różańcowa "Żywy Różaniec"

Wspólnota Żywego Różanca liczy ponad 200 osób, jest najliczniejsza w naszej parafii. Każdy członek ma codziennie do odmówienia dziesiątkę różańca z wybraną tajemnicą zmienianą co miesiąc. Różaniec odmawiany we wtorki o 17:30. W pierwszą sobotę miesiąca o 9:00 Msza św, o 10:00 Różaniec. Spotkania w pierwszy wtorek miesiąca.
Opiekun: ks. Adrian Szczap i p. Marianna Pilich | Strona: >KLIK<


Apostolat Maryjny (Stowarzyszenie Cudownego Medalika)
Wspólnota ma charakter publiczny i skupia osoby, które chcą przez apostolstwo oddawać należną cześć Niepokalanej. Spotkania naszego parafialnego Apostolatu Maryjnego odbywają się 27 dnia każdego miesiąca o godzinie 16.30 w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Adrian Szczap i p. Barbara Kubiak


margaretkalogo

Apostolat Margaretka

Celem Apostolatu jest tygodniowa modlitwa za kapłanów, która składa się z siedmiu osób. W październiku uroczyście wręczają nowym kapłanom margaretki i składają przyczeczenia. Po złożeniu przyrzeczenia każda z osób w jednym dniu tygodnia odmawia dowolną modlitwę za kapłana. W naszej wspólnocie parafialnej ponad 20 margaretek modlących się za obecnych i byłych duszpasterzy z naszej parafii.
Opiekun: p. Marianna Pilich | Strona: >KLIK<.


6107820E 3169 4601 BCFF EEDC52991599Odnowa w Duchu Świętym "Słowo Życia"

Jeśli chcesz z nami się modlić i zaczerpnąć mocy płynącej od Ducha Świętego, serdecznie zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19:00, w kościele pw. św. Józefa we Włocławku
Kontakt: p. Beata Wróblewska – 505 939 362
Opiekun: ks. Bogusław Laskowski | Strona: >KLIK< Kalendarz: >KLIK<


krag biblijny logoKrąg Biblijny
Wspólnota Kręgu Biblijnego spotyka się, by rozważać perykopy poszczególnych fragmentów Ewangelii. Są one spisane po to, abyśmy nie tylko wierzyli, ale też posiedli życie wieczne, w którym będziemy widzieć i kochać; w nim urzeczywistnią się wszelkie nasze pragnienia. Spotkania w poniedziałki po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Bogusław Laskowski


kol1Rycerze Kolumba - Rada nr 17974 im. św. Józefa
Rycerze Kolumba w naszej parafii spotykają się na modlitwie różańcowej w każdą środę o 17:30 oraz na Mszy św. ku czci naszego patrona św. Józefa. Spotkania formacyjno-organizacyjne odbywają się w drugą środę miesiąca po Mszy św wieczornej. Zapraszamy do naszych szeregów wszystkich mężczyzn, którym bliskie są wartości: braterstwo, miłosierdzie, wiara, patriotyzm. Wielki Rycerz Rady: Maciej Agacki.
Opiekun: ks. Proboszcz Janusz Bartczak Strona: >KLIK<


Wspólnota Młodzieżowa "Amen!"89975688 2506380316344566 7438258069563244544 o

Wspólnota otwarta na wszystkie osoby młode, chcące poznać bliżej Boga w Najświętszym Sakramencie. Poza wspólną modlitwą nie brakuje różnorakich integracji i wyjazdów. Spotkania członków w piątek po Mszy wieczornej w dolnym kościele.
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski | Strona: >KLIK<


Schola dziecięca

Schola Dziecięca "Nutki św. Józefa"
Schola wzbogaca niedzielną liturgię o godzinie 10:30 swoim śpiewem i grą na instrumentach. Wielokrotnie nagradzana na diecezjalnym festiwalu Ryba w Ślesinie. Spotkania w soboty o 11:00 dla wszystkich chętnych dzieci chcących śpiewać podczas Mszy św. niedzielnej.

Opiekun: ks. Bogusław Laskowski


chor parafialnyChór Parafialny "Galilea"

Chór parafialny Galilea składa się z osób w różnym wieku chcących ubogacić swoim śpiewem i grą na instrumentach liturgię w naszym Sanktuarium. Chór śpiewa w każdą niedzielę na Eucharystii o godz 9:00 oraz w czasie uroczystości parafialnych. Zachęcamy wszystkie osoby muzykalne do włączenia się w szeregi chóru.
Opiekun: organista Andrzej Koziński (tel. 661 808 069) i p. Danuta Piłat


Caritas plParafialny Zespół Caritas

Wspólnota zrzesza osoby, które pragną swoimi dobrymi uczynkami uszczęśliwiać osoby biedne, samotne i chore z naszej parafii. Co roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy przeprowadzana jest akcja Redemptoris Kurier, całorocznie Bank Dobra, a w ciągu roku wiele innych działań na rzecz potrzebujących z naszej parafii i miasta.
Opiekun: ks. Proboszcz Janusz Bartczak oraz p. Monika Szałek


logo duchowa adopcja

Koło Obrońców Życia

Msza Święta dziękczynno-blagalna za dar życia w środę po Pierwszym Piątku Miesiąca o 18.00. Podczas Wystawienia Najświętszego Sakramentu odmawiana jest w ten dzień również modlitwa Duchowej Adopcji dziecka poczętego >KLIK<. Ofiary na tacę zbieraną tego dnia ofiarowana jest Stowarzyszeniu Obrońców Życia.
Opiekun: p. Ewa Bocheńska


asysta parafialna logo

Asysta Parafialna

Grupa liczy około 30 osób, które aktywnie włączają się w przebieg uroczystości sprawowanych w naszym Sanktuarium, w czasie których z kościoła wyrusza procesja. Asystę procesyjną stanowią parafianie, którzy chcą być blisko Jezusa Eucharystycznego.
Opiekun: ks. Janusz Bartczak


domowykosciolDomowy Kościół

Wspólnota pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy ich nim żyć i celebrować go przez całe życie. Spotkania wspólnoty w naszej parafii odbywają się w Pierwsze Soboty Miesiąca.
Opiekun: ks. Adrian Szczap


547900 400964153295407 975889481 nPiesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę - Amaranty

Co roku w dn. 6 - 13.08 wspólnota udaje się na Jasną Górę pod Tron Matki Boskiej Częstochowskiej. Od 2020 roku uczestnicy pielgrzymki gromadzą się w naszej parafii w ostatnią Niedzielę miesiąca - o 18:00 Msza św. a po niej spotkanie.
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski | Strona na Facebooku: >KLIK<


 nieslyszacyDuszpasterstwo Niesłyszących i Głuchych

Specjalnie dla naszych parafian, mieszkańców Włocławka oraz okolic, w pierwszą Niedzielę miesiąca o godzinie 14:30 odprawiana jest Msza Święta w języku migowym, tak by osoby niesłyszące i głuche mogły w pełni uczestniczyć w Eucharystii. 
Opiekun: ks. Przemysław Pankowski


Logo DSZ cutoutDuszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Włocławskiej

Kaplica pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki znajduje się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Msza święta niedzielna odprawiana o godzinie 14:30. Sprawy dot. udzielenia sakramentów i Komunii św. należy zgłaszać do ks. Kapelana osobiście lub telefonicznie (+48 693 668 856).
Kapelan: ks. Piotr Kaczmarek | Strona na Facebooku: >KLIK<.


Wspólnota Anonimowych Alkoholików

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Mityngi w piątek o godz. 18.00 w dolnym kościele.

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej