Pielgrzymka śladami Wielkich Polaków

Opublikowano: poniedziałek, 17 czerwiec 2024

001 20240615 1594837152W dniach 13 - 16 czerwca ponad czterdziestoosobowa grupa z naszej parafii uczestniczyła w pielgrzymce na południe Polski, śladami Wielkich Polaków (bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, bł. Rodziny Ulmów, św. Papieża Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz św. Maksymiliana Kolbe). Opieką duchową w czasie wyjazdu sprawowali nasi kapłani: ks. Proboszcz Janusz Bartczak, ks. Adrian Szczap oraz rodak ks. Krzysztof Kamiński.

Nasi pielgrzymki nawiedzili Komańczę (trzecie miejsce internowania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w latach 1955-1956) oraz Markową (wieś, w której mieszkała i czczona jest bł. rodzina Wiktorii i Józefa Ulmów ratująca Żydów). Następnie udali się do multimedialnego Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Trzeci dzień parafialnej pielgrzymki przeżywany w Oświęcimiu i Łagiewnikach - w kluczu grzechu i miłosierdzia; ludzkiej słabości do zła i Bożej słabości do człowieka.

059 20240615 1775142446

059 20240615 1775142446
Na zakończenie pielgrzymi udali się na Jasną Górę, gdzie nasi kapłani sprawowali Eucharystię o godz. 12:00 za parafian oraz pielgrzymów, w łączności z naszą parafią.

Czas ten pozwolił pogłębić wiedzę o naszych polskich błogosławionych i świętych, których życie nie było takie proste. Prosimy za ich wstawiennictwem o potrzebne łaski dla nas.

Fotorelacja z pielgrzymki śladami Wielkich Polaków >>KLIK<<.