Pielgrzymka do Ziemi Świętej (zaproszenie)

Opublikowano: sobota, 23 kwiecień 2022 Kacper W

Ziemia Sw zaproszenie1


PROGRAM PIELGRZYMKI


1 DZIEŃ

Spotkanie przy kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do TEL AWIWU. Śniadanie w samolocie. Po przylocie transfer do hotelu w Nazarecie na obiado-kolację i nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie CEZAREI NADMORSKIEJ: miasto i port Heroda oraz twierdza Krzyżowców. Następnie GÓRA KARMEL: kościół Stella Maris z grotą Eliasza oraz widok na Hajfę i ogrody Bahajów. Dalej NAZARET: Bazylika Zwiastowania z grotą (Msza św.), kościół św. Józefa, źródło Maryi i KANA GALILEJSKA – miejsce pierwszego cudu Pana Jezusa. Obiado-kolacja i nocleg w Nazarecie.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃST (Msza św.); KAFARNAUM: dom św. Piotra, synagoga; TABGHA: kościół Prymatu św. Piotra, kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Obiad (ryba św. Piotra). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA TABOR (wjazd taksówkami): bazylika Przemienienia Pańskiego (Msza św.), przejazd doliną Jordanu do JERYCHO: drzewo Zacheusza i widok na Górę Kuszenia. Następnie miejsce chrztu Chrystusa w QASR AL JAHUD i kąpiel w MORZU MARTWYM. Na czas pobytu nad Morzem Martwym wskazane jest zabranie strojów kąpielowych. Kolacja i nocleg w Betlejem.

5 DZIEŃ

Po śniadaniu GÓRA OLIWNA: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościoły Pater Noster i Dominus Flevit. Następnie Bazylika Wszystkich Narodów (Msza św.), Getsemani i grób Maryi Panny. Kościół św. Piotra in Gallicantu. Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, Wieczernik i grób Dawida. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie JEROZOLIMY: kościół św. Anny z sadzawką Betezda, Droga Krzyżowa oraz Bazylika Grobu Bożego (Msza św.). Dalej AIN KAREM: kościoły Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

7 DZIEŃ

Po śniadaniu POLE PASTERZY i BETLEJEM: Bazylika Narodzenia (Msza św.). Dalej BETANIA: kościół Łazarza. Następnie Ściana Płaczu i Muzeum Holocaustu Yad Vashem. Obiado-kolacja i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd na lotnisko Ben Gurion w TEL AWIWIE. Odprawa paszportowo – celna. Wylot do Warszawy. Przylot do Polski i zakończenie pielgrzymki.


CENA OBEJMUJE: 


• zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 4* w pokojach 2- osobowych z klimatyzacją,
• wyżywienie: śniadania bufetowe, 1 obiad (ryba św. Piotra), obiado-kolacje bufetowe,
• przeloty na trasach: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa z opłatami lotniskowymi,
• komfortowy autokar z klimatyzacją,
• ubezpieczenie od NNW i KL,
• zwiedzanie z przewodnikiem – kapłanem biblistą,
• opiekę polskiego pilota – księdza,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
• rejs łodzią po jez. Galilejskim i przejazd taksówkami na górę Tabor,
• składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
• zestaw słuchawkowy tour guide,
• zwyczajowe napiwki dla przewodnika i kierowcy oraz obsługi hotelowej


CENA NIE OBEJMUJE:


• napojów do obiado – kolacji,
• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osob. – 450 USD,
• ewentualnego rozszerzenia ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych oraz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - prosimy osoby chętne zawrzeć dodatkowe ubezpieczenia o kontakt z Biurem (ubezpieczenie można zawrzeć najpóźniej 7 dni od podpisania umowy lub wpłaty zaliczki w zależności, który krok był wcześniej podjęty).


PŁATNOŚĆ:


Przy zgłoszeniu wpłata I raty w kwocie 2000 PLN na konto bankowe BP-T CARITAS. 

Na 60 dni przed wylotem wpłata II raty tj. 2390 PLN.

Dewizowa część kosztów pielgrzymki tj. 200 USD płatna obligatoryjnie pilotowi grupy pierwszego dnia pielgrzymki.


Więcej informacji i zapisy w Kancelarii Parafialnej.

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej