Pielgrzymka do Ziemi Świętej (zaproszenie)

Opublikowano: sobota, 23 kwiecień 2022
Kacper W

Ziemia Sw zaproszenie1


PROGRAM PIELGRZYMKI


1 DZIEŃ

Spotkanie przy kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do TEL AWIWU. Śniadanie w samolocie. Po przylocie transfer do hotelu w Nazarecie na obiado-kolację i nocleg.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Ziemi Świętej (zaproszenie)

Pielgrzymka Żywego Różańca do Torunia

Opublikowano: czwartek, 21 październik 2021
Kacper W

007 20211021 1952925700W czwartek, 21 października, członkowie Wspólnot Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego działających przy Sanktuarium św. Józefa we Włocławku, wraz ze swoim Opiekunem Ks. Tomaszem Smolińskim uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do Torunia.

W drodze do celu uczestnicy pielgrzymki odmówili Różaniec w intencji osób duchownych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Po dotarciu do Torunia parafianie wraz z Księdzem Tomaszem i towarzyszącymi im Siostrami Anią i Danielą spotkali się w kościele, w którym czekał na nich Ojciec Redemptorysta posługujący jako przewodnik po świątyni. Pielgrzymi mieli okazje wewnątrz Sanktuarium zwiedzić m.in. prezbiterium, Kaplice ku czci Polaków ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej, czy Kaplicę Pamięci Męczenników Polskich.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Żywego Różańca do Torunia

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

Opublikowano: czwartek, 23 wrzesień 2021
Kacper W

001 20210923 1637330380W czwartek, 16 września, wspólnota Żywego Różańca działająca przy Sanktuarium św. Józefa we Włocławku wraz ze swoim Opiekunem – ks. Tomaszem Smolińskim wyruszyła w autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Możliwość wspólnego pielgrzymowania pod tron Jasnogórskiej Pani był dobrym czasem, by ks. Tomasz mógł poznać swoją nową grupę, a członkowie Wspólnoty Różańcowej przedstawić się od jak najlepszej strony – poprzez modlitwę i swoje świadectwo wiary i miłości do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Czytaj więcej: Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

Pielgrzymka na Jasną Górę

Opublikowano: sobota, 22 kwiecień 2017
ks. Piotr

IMG 20170422 155647

Dzisiaj, w przedostatnią sobotę kwietnia, w wigilię święta Bożego Miłosierdzia, 140 osób z naszej parafii pielgrzymowało do narodowego sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Pielgrzymi wyruszyli spod kościoła parafialnego o godz. 7.30, by po trzech godzinach podróży zameldować się z pokorą przed obliczem Matki.

O godz. 12.00 uczestniczyli w Mszy świętej w kaplicy cudownego obrazu. Mszy św. przewodniczyl, z racji trwajacej w tym samym czasie ogólnopolskiej pielgrzymki parafii św. Jakuba, delegat KEP ds. pielgrzymek, ks. Bp. Krzysztof Zadarko. Koncelebrowali ją dwaj kaplani z naszej parafii: ks. Marcin Topolski, ktory był organizatorem pielgrzymki i ks. Piotr Kaczmarek. Ks. Biskup w homilii przypomnial sens i znaczenie pielgrzymowania do miejsc świętych jako obrazu naszego pielgrzymowania drogą wiary do Domu Ojca w niebie. W roku duszpasterskim, ktorego głównym hasłem są słowa Pana Jezusa skierowane do Apostołów: "Idźcie i głoście..." ks. Biskup przypomniał również że chrzescijanie wezwani są do jeszcze innego pielgrzymowania wiary mianowicie ze Slowem Dobrej Nowiny do niewierzących, pogubionych w życiu, tracą ych wiarę. Mamy być apostolami dzisiejszego swiata, ktorzy idą i głoszą.

Czytaj więcej: Pielgrzymka na Jasną Górę

Pielgrzymka Żywego Różańca

Opublikowano: wtorek, 20 maj 2014
ks. Piotr

Pielgrzymka 19.05.2014 r.

Tradycją wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii jest coroczna pielgrzymka do sanktuarium na Jasnej Górze. W tym roku odbyła się ona w poniedziałek, 19 maja. Wyruszyliśmy tuż przed godz. 8.00, aby po krótkim nawiedzeniu sanktuarium Matki Bożej w Gidlach oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, tzw. Doliny Miłosierdzia, gdzie uczestniczyliśmy w Godzinie Miłosierdzia, stanąć przed obliczem Czrnej Madonny.

O godz. 19.00 odprawiliśmy Drogę Krzyżową na jasnogórskich wałach, o 20.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej przez ks. Piotra Kaczmarka dla naszej wspólnoty. Zwieńczeniem pelgrzymowania był Apel Jasnogórski, w którym również uczestniczyliśmy.

Panu Bogu dziękujemy za cudowną pogodę a przede wszystkim za pogodę ducha, ktyóra pomogła wszystkim przeżyć ten wyjazd zarówno od strony duchowej jak i strony czysto ludzikiej - w miłej i życzliwej atmosferze.


Więcej zdjęć znajduje się w Galerii (kliknij TUTAJ)

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej