Pielgrzymka śladami Wielkich Polaków (zaproszenie)

Opublikowano: niedziela, 28 styczeń 2024
Kacper W

pielgrzymka krajowaW odpowiedzi na sugestie parafian przygotowaliśmy autokarową pielgrzymkę na południe Polski.

W programie: Komańcza kard. Wyszyńskiego, Markowa z rodz. Ulmów, Wadowice Jana Pawła II, Łagiewniki s. Faustyny, Oświęcim z celą św. Maksymiliana oraz Jasna Góra.

Termin pielgrzymki: 13 - 16 czerwca 2024

Koszt pielgrzymki: 1600 PLN


PROGRAM

PIELGRZYMKI

>>KLIK<<


Czytaj więcej: Pielgrzymka śladami Wielkich Polaków (zaproszenie)

Fatima i Włochy... zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

Opublikowano: niedziela, 05 listopad 2023
Ks. Proboszcz

Pielgrzymki 2024 1W przyszłym roku, jako parafia, organizujemy dwie pielgrzymki zagraniczne.

BRAK MIEJSC!
W kwietniu (10 - 17.04.2024) zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, a więc do Matki Bożej Fatimskiej, Dzieci Fatimskich i św. Jakuba Apostoła. W programie zwiedzanie Fatimy, Lizbony, Batalha, Obidos, Nazare, Coimbry, Porto, Santiago de Compostela oraz Bragi (Bom Jesus do Monte). 

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
We wrześniu (15 - 24.09.2024) proponujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch: Trydent, Asyż, Cascia, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, Pietrelcina, Gargano, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manoppello, Loreto, Padwa, Wenecja; czyli Matka Boża Loretańska, święci: Franciszek, Rita, Jan Paweł II, o. Dolindo, Michał Archanioł, o. Pio, św. Antoni i wielu innych.

Czytaj więcej: Fatima i Włochy... zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Opublikowano: czwartek, 12 październik 2023
Kacper W

GietrzwałdW czwartkowy poranek, 12 października, ponad czterdziestoosobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. Adrianem Szczapem pojechała do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd organizowany był przez nasze wspólnoty maryjne - Żywy Różaniec oraz Apostolat Maryjny. Pielgrzymka włączyła się w jubileusz 900-lecia naszej diecezji i czas nawiedzenia ikony Jasnogórskiej w kościele włocławskim.

To już trzecia pielgrzymka do Gietrzwałdu z naszej parafii w tym roku. Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w czerwcu wraz z ks. Proboszczem nawiedzili pielgrzymi w czasie pielgrzymki śladami bł. Stefana Wyszyńskiego oraz we wrześniu podczas rowerowego wyjazdu z ks. Przemkiem.

Czytaj więcej: Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Pielgrzymka uczniów klas 8 do Lichenia

Opublikowano: środa, 27 wrzesień 2023
Kacper W

lichenUczniowie z klas ósmych SP nr 22 i 5 wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Myślą przewodnią spotkania modlitewnego było hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Towarzyszył im ks. Bogusław Laskowski, który przygotowuje młodych do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się ewangelizacją, którą poprowadził ks. Jakub Bartczak – znany twórca katolickiego rapu i ewangelizator. Ksiądz Jakub poruszył serca ludzi młodych swoją nowoczesną muzyką oraz ważnym przesłaniem o Chrystusie kochającym każdego człowieka.

Czytaj więcej: Pielgrzymka uczniów klas 8 do Lichenia

Pielgrzymka rowerowa do Gietrzwałdu

Opublikowano: poniedziałek, 04 wrzesień 2023
ks. Przemek

027 20230906 1029216583W niedzielę, 3 września, powrócili pielgrzymi, którzy dzień wcześniej wyruszyli z sanktuarium św. Józefa we Włocławku na dwudniową rowerową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Była to ostatnia z czterech tegorocznych wypraw rowerowych „Śladami Matki Bożej” w duchu przygotowania do peregrynacji Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

Wiosną rowerowi pątnicy byli w Błennej, Skępem i Ostrowąsie. Spragnieni rowerowych przygód odbytych w modlitewnym duchu, miłośnicy dwóch kółek we wrześniu obrali sobie za cel sanktuarium maryjne znajdujące się w odległości 194 km od miejsca startu.

Czytaj więcej: Pielgrzymka rowerowa do Gietrzwałdu

Pielgrzymka śladami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Opublikowano: wtorek, 13 czerwiec 2023
Kacper W

067 20230610 1432373917W dniach 9-11 czerwca czterdziestoosobowa grupa pielgrzymów z parafii św. Józefa we Włocławku pielgrzymowała do miejsc związanych z życiem bł. Stefana Wyszyńskiego.

Pierwszym przystankiem był klasztor oo. kapucynów w Rywałdzie Królewskim k. Grudziądza, do którego Prymas został przewieziony nocą we wrześniu 1953 r., po aresztowaniu w Warszawie. Ks. kardynał wykonał ołówkiem na ścianach celi proste stacje drogi krzyżowej, które do dziś budzą emocje i skłaniają do refleksji.

Czytaj więcej: Pielgrzymka śladami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej