ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - XVIII Niedziela Zwykła

Opublikowano: niedziela, 01 sierpień 2021 Kacper W
 1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dziś ks. Stephena Piyo z Malawi, który z pomocą s. Fidelii dzieli się z nami świadectwem wiary. Po Mszy św. nasz Gość będzie zbierał ofiary, które pomogą mu w utrzymaniu na dalszych studiach.

 2. Rozpoczynamy dziś sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem abstynencji od alkoholu. O tym, że w naszej Ojczyźnie nie zmniejsza się ilość tragedii: osobistych, rodzinnych i na drogach, spowodowanych tym nałogiem – nie trzeba przekonywać. Podejmijmy to wezwanie dla własnego dobra i w intencji osób, które są zniewolone tą słabością.

 3. W środę wspominamy św. Jana Marię Vianney’a a następnie przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  - W I czwartek szczególnie polecamy sprawę powołań kapłańskich do naszego Seminarium Duchownego oraz nowych przełożonych tej włocławskiej uczelni.
  - W I piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00, adoracja i spowiedź do Mszy św.
  - W I sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez różaniec i Komunię.

 4. W piątek przypada święto Przemienia Pańskiego; Msze św. o 7:00, 9:00 i 18:00. Jezus nie tylko sam przemienił się odkrywając przed ludźmi swoje bóstwo, ale pragnie też przemieniać nas i nasze życie na bardziej błogosławione, czyli szczęśliwe; dlatego zachęcam osoby, które już przychodzą systematycznie na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nowe osoby do zadeklarowania stałej godziny modlitwy, aby Jezus w naszej kaplicy nigdy nie był sam. W tym celu do piątku włącznie można w zakrystii wpisać się na odpowiednią godzinę, której postarajmy się być wierni.

 5. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyrusza z katedry w piątek rano. Zapisać się można w kancelarii katedralnej.

 6. Nasz wikariusz ks. Przemek wybrał się w lipcu rowerem do Rzymu. Gratulujemy pomysłu, kondycji i niezapomnianych przeżyć, którymi pewnie się podzieli.

 7. Przypominamy, że od września Msza św. niedzielna o 7:00 będzie sprawowana o 7:30.

 8. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podczas wakacji i urlopów przychodząc do kościoła pamiętają o stroju godnym miejsca świętego.

 9. Przestrzegamy przed praktykami typu horoskopy, wróżki, tarot, bioenergoterapia, reiki itp. Nawet jeśli powołują się na związek z religią, to w istocie są zakamuflowanym okultyzmem. Pamiętajmy o I Przykazaniu: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną; Katechizm Kościoła Katolickiego (nr 2117) mówi jasno: Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia zdrowia – są w poważnej sprzeczności z religijnością.[…] Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka.

 10. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana: Stanisław Ziółkowski, Halina Jackowska, Teresa Raźniewska, Genowefa Zajączkowska, Bożena Skurzyńska, Anna Nadolska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 11. W lipcu do wspólnoty Kościoła przez sakrament Chrztu św. zostali włączeni: Franciszek Kalich, Marcel Nowakowski, Jerzy Synajewski, Kornelia Troszczyńska, Lilia Ptaszyńska, Kacper Bachorski, Franciszek Szymborski, Antoni Kurant. Dzieci, ich rodziców i chrzestnych polecamy opiece Świętej Rodziny i Świętych Patronów.

 12. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, a wszystkim Parafianom i Gościom nieustannej opieki Świętej Rodziny. Szczęść Boże!

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej