ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - XVII Niedziela Zwykła

Opublikowano: sobota, 24 lipiec 2021 Kacper W
 1. Dziś oprócz świętowania niedzieli oddajemy cześć św. Jakubowi – jednemu z 12 Apostołów Jezusa i św. Krzysztofowi, który jest patronem kierowców i podróżujących. Dlatego zapraszamy po Mszy św. do poświęcenia pojazdów. Wjeżdżać będziemy lewą bramą pod boczne schody, a po okrążeniu świątyni wyjeżdżamy bramą centralną.

 2. Zachęcamy również do wzięcia udziału w akcji „1 grosz za 1 kilometr”, organizowanej przez MIVA Polska, która wyposaża misje w pojazdy. Pomóc możemy na 2 sposoby: indywidualnie przelać na konto organizacji ofiarę odpowiadającą ilości przejechanych kilometrów od lipca ub. roku (np. 20 000 km to 200 zł) lub złożyć symboliczną ofiarę podczas poświęcenia pojazdu. Te ofiary zostaną przelane po niedzieli do MIVA Polska.

 3. Dziś swoje podwójne imieniny świętuje Bp Ordynariusz Krzysztof Jakub Wętkowski. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

 4. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek św. Anny i Joachima – rodziców NMP, w czwartek – święto św. Marty, a w sobotę św. Ignacego z Loyoli. Ze względu na jutrzejsze wspomnienie św. Anny i Joachima - Babci i Dziadka Jezusa, obchodzimy dziś I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek pragnie zwrócić naszą uwagę na autorytet i wartość tych, którym zawdzięczamy tak wiele.

 5. We wtorek zapraszamy na Różaniec o 17:30, w środę na Dobry Wieczór św. Józefem, w czwartek o 19:00 na Wakacyjną Szkołę Ducha Świętego z naszą Wspólnotą.

 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Stephena z Malawi w Afryce Wschodniej. Ks. Stephen wygłosi słowo, a po liturgii będzie zbierał ofiary na dalsze studia.

 7. Msza św. niedzielna o godzinie 7:00 od września będzie sprawowana o 7:30. Natomiast o 7:00 modlić się będziemy śpiewem tradycyjnych, pięknych Godzinek ku czci NMP, a po nich będą Wypominki za Zmarłych.

 8. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:
  - O co chodzi w ograniczeniu przez papieża Franciszka sprawowania liturgii w rycie trydenckim?
  - O godnym przeżywaniu starości i czego można się od starszych uczyć – mówi o. Leon Knabit.
  - Fenomen Lata z Radiem – Kulisy powstawania jednej z najpopularniejszych od 50 lat audycji.
  - Nawet bogate Niemcy nie poradziły sobie z tegoroczną powodzią. Jakie wnioski powinniśmy z tego wyciągnąć? – tłumaczy Krzysztof Ziemiec.
  - O kończącej się interwencji USA, Polski i innych państw w Afganistanie.
  - Co robił Kościół w czasie COVID-19?
  - Co Jan Paweł II mówił o przykazaniu: „Nie mów fałszywego świadectwa”.
  - O ważnej uroczystości w parafii, której proboszczem jest - znany nam - ks. Michał Styczyński.

 9. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do Pana Leon Stanisławski. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a Zmarłego polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 10. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Świętych Patronów, a wszystkim Parafianom i Gościom nieustannej opieki Świętej Rodziny. Szczęść Boże!

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej