ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - XIII Niedziela Zwykła

Opublikowano: niedziela, 27 czerwiec 2021 Kacper W
 1. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny, za który jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, rodzicom, nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży. Podtrzymujmy więź z Bogiem podczas wakacji i urlopów: w modlitwie, w przyrodzie, w kościołach spotykanych na szlakach podróży, które niech zawsze będą odpowiedzialne i bezpieczne.

 2. W poniedziałek nasi ministranci wraz z ks. Bogusławem i ks. Damianem wyjadą na kilkudniowy wypoczynek do Krakowa i Zakopanego. Wyjazd jest dofinansowany z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

 3. W każdy wtorek zapraszamy na wspólny Różaniec o 17:30, w środy na Dobry Wieczór św. Józefem, a w czwartek adorujemy Pana ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym.

 4. We wtorek celebrujemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o 7:00 i 18:00. Tradycyjnie zbierane będą ofiary na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty w tygodniu, a w piątek od 15:00 oraz do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu oraz Niepokalanemu Sercu Maryi.

 6. W sobotę 3 lipca Rycerze Kolumba zapraszają do parafii MB Fatimskiej przy tamie na dziękczynienie za dar beatyfikacji ks. Michaela McGivney’a. W programie Koronka o 15:00, konferencja o rodzinie prof. Guzewicza, poczęstunek i Msza św. o 18:00.

 7. Zbierane ostatnio podpisy zostały przekazane do Warszawy. Za zwiększeniem ochrony życia było 695 osób, przeciw publicznym profanacjom Boga i Ojczyzny było 587 osób.

 8. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:
  - Czy wystarczą zachęty finansowe, żeby odbudować siłę rodziny i dzietność w Polsce? – analizuje Krzysztof Ziemiec.
  - Jak i dlaczego warto przynajmniej część wakacji spędzić w gronie rodzinnym? - Śladami św. Piotra w Rzymie – Jak wiele śladów pierwszego papieża możemy odnaleźć w Wiecznym Mieście – opisuje ks. Waldemar Turek.
  - Propozycje różnych wspólnot religijnych oraz ośrodków rekolekcyjnych na tegoroczne wakacje.
  - Z cyklu nauczania Jana Pawła II nt. Dekalogu i jego stanowczych słowach w obronie rodziny.
  - Dwa krótkie artykuły o ostatnich wydarzeniach naszej parafii i sanktuarium.

 9. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana: Janina Kramer, Jan Chudziński, Barbara Pakulska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej