ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - XI Niedziela Zwykła

Opublikowano: niedziela, 13 czerwiec 2021 Kacper W
 1. Ingres bp. Krzysztofa Wętkowskiego do katedry włocławskiej odbędzie się 19 czerwca o 11:00. Liturgia będzie transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowego Pasterza naszej diecezji.

 2. Dziś o 12:00 powitamy w naszej rodzinie parafialnej św. br. Alberta Chmielowskiego w postaci relikwii, które na stałe zostaną w naszym Sanktuarium. Mamy nadzieję, że jego obecność wzbudzi nasze zainteresowanie jego pięknym życiorysem oraz pomoże dostrzegać w ubogich i znieważonych oblicze Chrystusa. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego. Pamiętajmy o modlitwie za Ss. Albertynki, zwłaszcza posługujące w naszym mieście.

 3. Od przyszłej niedzieli zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy niedzielnej i świątecznej. Zachęcajmy się nawzajem do żywego kontaktu z Panem Bogiem w sakramentach i nabożeństwach.

 4. Wychodząc ze świątyni możemy poprzeć dwie ważne inicjatywy, które wynikają z dwu przykazań Dekalogu.

 5. Dziś wieczorem Fatimską Procesją Różańcową otoczymy nasze Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, by błagać Maryję o potrzebne łaski dla nas i tych, których kochamy.

 6. W poniedziałek uroczystość bł. Michała Kozala, biskupa pomocniczego naszej diecezji i męczennika z Dachau, który jest patronem Włocławka.

 7. W środę modlimy się wraz ze św. Józefem, w czwartek adorujemy Pana ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, a każdego dnia czcimy litanią Najświętsze Serce Jezusa. Jeśli zależy nam na dobrym życiu, znajdźmy czas, by siły do niego czerpać u Źródła.

 8. Zbliża się zakończenie roku szkolnego, który był niełatwy dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Tym bardziej mamy za co Bogu dziękować, przepraszać i prosić. Zapraszam więc dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół leżących na terenie naszej parafii, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Mszę św. w niedzielę 20 czerwca o 12:00. Już teraz cieszę się, że będą poczty sztandarowe, a katecheci wraz z uczniami aktywnie przygotowują liturgię.

 9. Biuro Pielgrzymkowe Caritas organizuje bardzo ciekawą wyprawę autokarową szlakiem: Lourdes – Oviedo – Santiago de Compostela – Fatima – Lizbona – Madryt – Montserrat – Barcelona – Ars (Hiszpania, Portugalia i Francja) w dniach 25 czerwca – 7 lipca. Połowa autokaru już jest, a druga połowa… właśnie słucha ogłoszeń. Szczegółowy program i wszystkie ważne informacje są w gablocie oraz na stronie internetowej biura >>KLIK<<.

 10. W tygodniu będziemy montować wentylację przechodzącą przez kaplicę adoracji, dlatego prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

 11. Za ciekawe i aktywne rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania dziękuję Wspólnocie ELO z Lichenia oraz naszej włocławskiej młodzieży. Próby przed bierzmowaniem w poniedziałek, środę i piątek o 19:00.

 12. Dziękuję osobom, które poświęciły czas i siły, by pomóc w kościelnym ogrodzie.

 13. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:
  - Co w ostatnim czasie osłabiało katolicyzm w Polsce i jakie będą tego niebawem skutki? Krótki, konkretny artykuł ks. Zielińskiego i prognoza dla diecezji Ireny Świerdzewskiej.
  – Kto zyska, a kto straci na „Polskim Ładzie”?
  - Nie tylko o Szustaku – komu pomagają a komu szkodzą popularni kaznodzieje?
  - Obóz dla Polaków? Kilka ważnych prawd historycznych o obozie Auschwitz.
  - Druga część artykułu o szczegółach pobytu św. Jana Pawła II we Włocławku.
  - Przepis na sałatkę z arbuza – najlepsza na upały.
  - Czy św. Józef był faktycznie człowiekiem starym? Co mówią starożytne teksty?

 14. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana: Piotr Ciesielski, Kazimierz Gockowiak, Andrzej Ziółkowski. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej