ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - X Niedziela Zwykła

Opublikowano: niedziela, 06 czerwiec 2021 Kacper W
 1. Świętujemy 30. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II we Włocławku i Kruszynie w ramach IV Pielgrzymki do Ojczyzny. Z tej okazji gościmy dziś Kanclerza Kurii ks. prał. dr. Artura Niemirę, a w poniedziałek ks. prał. Michała Pietrzaka. Zachęcamy do przypomnienia sobie homilii, którą wygłosił wtedy Ojciec Święty, a która jest wciąż aktualna. Wersja tekstowa oraz wideo na naszej stronie internetowej i Facebooku.

 2. Dziś w katedrze świecenia prezbiteratu, a jutro ks. bp Krzysztof Wętkowski obejmie kanonicznie urząd ordynariusza naszej diecezji. Otoczmy modlitwą nowego Pasterza.

 3. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Bogumiła, patrona naszej diecezji, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W związku ze stuleciem Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w piątek odnowimy ten akt podczas Mszy św.

 4. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała: Dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym symbole religijne, Asyście w strojach ludowych, Kołom Żywego Różańca, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, Chórowi, Katechetom, Rodzinom, Księżom Wikariuszom, Służbie kościelnej i ministrantom. W czwartek zakończenie oktawy z poświęceniem wianków z kwiatów i ziół.

 5. W niedzielę 13 VI o 12:00 odbędzie się wprowadzenie relikwii św. brata Alberta Chmielowskiego, które na stałe zostaną w naszym Sanktuarium. Gościć będziemy tego dnia Matkę Generalną Zgromadzenia Sióstr Albertynek z Krakowa. Aby dobrze przeżyć to wydarzenie od poniedziałku rozpoczniemy nowennę do św. br. Alberta.

 6. Bierzmowanie w naszej parafii w poniedziałek 21 czerwca o godz. 18:00. Poprzedzą je specjalne rekolekcje dla młodzieży w dniach 11-13 czerwca.

 7. Spotkanie formacyjne dla wolontariuszy Caritas z psychologiem w środę o 19:30.

 8. Osoby chętne do pracy w ogrodzie zapraszamy w sobotę, 12 czerwca na 8:30.

 9. Nieodebrane obrazki komunijne z ubiegłych lat przekazane będą wspólnotom modlitewnym, aby otoczyły modlitwą te dzieci i rodziny w intencji ożywienia wiary.

 10. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:
  - O co chodzi w kulcie Najświętszego Serca Jezusowego?
  - Związki krakowskiej bazyliki Serca Jezusowego z odzyskaniem naszej niepodległości.
  - Jakie znaczenie ma pytanie o wyznanie religijne w powszechnym spisie ludności?
  – Jak w nowych realiach funkcjonować będą biura pielgrzymkowe? Jakie są perspektywy tegorocznych wyjazdów zagranicznych i warunki, które trzeba będzie spełnić?

 11. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana: Aniela Mojzyk, Anna Papis, Henryk Sarzyński. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej