ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Trójcy Świętej

Opublikowano: sobota, 29 maj 2021 Kacper W
 1. Kończymy Maryjny miesiąc maj, a od wtorku – 1 czerwca – zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W tym roku mają one wyjątkowy charakter, bo podkreślają setną rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 2. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i o 16:00 z procesją Eucharystyczną ulicami naszego osiedla. Prosimy chętne osoby lub rodziny o pomoc przy montażu i ubraniu III ołtarza na rogu Radosnej i Promiennej; spotkanie w tym celu w środę o 16:00 na miejscu, osobą koordynującą prace jest p. Maria Pilich.

  Podczas Oktawy Bożego Ciała po liturgii wieczornej Procesja Eucharystyczna.

  Zachęcamy Dziewczynki do sypania kwiatków przed Panem Jezusem i prosimy Mamy o pomoc w przygotowaniu strojów i koszyczków; a płatki kwiatów można składać w koszu przy wejściu do kościoła, do czego zachęcam wszystkich Parafian.

  Przypominamy o aktualnych przepisach sanitarnych w kościele oraz na zewnątrz.

 3. Jest ostatnia okazja dla dzieci, by wziąć udział w Warsztatach Liturgiczno-Plastycznych przygotowujących do Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dzieci z SP 5, 18 i 22 w poniedziałek na 17:00.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15:00 aż do wieczornej Eucharystii.

 5. Rozmowy indywidualne kandydatów do bierzmowania z księżmi i katechetami w najbliższą sobotę o godz. 10:00.

  Weekendowe rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania: 11-13 czerwca.

 6. Na Wieczór Lednicki zapraszamy młodzież naszej parafii, Włocławka i okolic w sobotę 5 VI. Eucharystia o 18:00, po niej czuwanie w duchu Lednicy do 21:00.

 7. Zebraliśmy 422 podpisy pod petycją o zmianę daty obchodów Dnia Ojca.

 8. Dziś zbieramy prace plastyczne na konkurs papieski, a wyniki i nagrody już za tydzień - 6 VI, gdy obchodzić będziemy 30. Rocznicę pobytu św. Jana Pawła II we włocławskiej katedrze oraz na lotnisku w Kruszynie.

  Z tej okazji w niedzielę - 6 czerwca gościć będziemy ks. prał. Artura Niemirę, kanclerza kurii, który studiując w Rzymie wielokrotnie spotykał się ze św. Janem Pawłem II. Ksiądz Kanclerz będzie głosił kazania podczas wszystkich Mszy św.

  W poniedziałek - 7 czerwca, na pamiątkę wizyty Papieża w Kruszynie, odwiedzi nas o godz. 18:00 i wygłosi homilię ks. prał. Michał Pietrzak, który wtedy, jako proboszcz, był współodpowiedzialny za przygotowanie papieskiej pielgrzymki.

  W naszym kiosku parafialnym są do nabycia albumy przywołujące tamte dni.

 9. 6 czerwca o 15:00 w katedrze włocławskiej odbędą się święcenia prezbiteratu. Otoczmy modlitwą tych młodych kandydatów do kapłaństwa, ich rodziny oraz wspólnoty, do których będą posłani.

 10. 6 czerwca (tradycyjnie w I niedzielę miesiąca) Msza św. w języku migowym o 14:30.

 11. Przez 2 najbliższe niedzielę (6 i 13 VI) będzie można poprzeć 2 ważne inicjatywy:

  - na prośbę Fundacji „Życie i Rodzina” zachęcamy do podpisu pod projektem ustawy zakazującej tzw. ‘parad równości’, podczas których nie tyle promuje się równość czy tolerancję, ale z agresją nakłania się do nietolerancji wobec religii i rodziny, profanując wizerunki Matki Bożej i Jezusa, zwłaszcza ukrzyżowanego.

  - Fundacja „Pro-Prawo do życia” prosi o podpisy, dzięki którym zostanie przyznane, zgodnie z konstytucją, takie samo prawo do życia człowiekowi przed narodzeniem jak i po urodzeniu. Aktualnie, przez lukę w prawie, cierpią najbardziej niewinni.

 12. Dziękuję wszystkim, którzy dziś oddają krew w ambulansie przed kościołem oraz pracownikom Centrum Krwiodawstwa.

 13. Dziś po Mszy wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które będą ochrzczone w czerwcu.

 14. Zapraszamy na koncert „Zło dobrem zwyciężaj”, który odbędzie się dziś po nabożeństwie majowym.

 15. Osoby, które chciałyby złożyć datek na kwiaty przed figurą Matki Bożej Fatimskiej mogą to uczynić w kiosku, gdzie znajduje się specjalna skarbonka; a paniom, które zawsze dbają o te kompozycje w imieniu wszystkich czcicieli Maryi z serca dziękuję.

 16. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:

  - W związku z Bożym Ciałem kilka artykułów nt. Eucharystii: co się dzieje podczas przeistoczenia/konsekracji/podniesienia w czasie Mszy? o Komunii św. na rękę oraz jaki jest sens adoracji?
  - Wspomnienie pogrzebu kard. Stefana Wyszyńskiego.
  - Ciekawy tekst o coraz bardziej znanym i skutecznym bł. Wenantym Katarzyńcu.
  – Serc matki i dziecka nie da się rozdzielić, dlatego rany zadane Jezusowi odczuwa także Maryja.
  – Pani doktor radzi jak przechytrzyć stres.
  - Radca prawny podaje aktualne przepisy w poruszaniu się hulajnogami elektrycznymi.

 17. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana: Stanisław Macieja, Zdzisław Kubiak, Jolanta Opalińska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej