ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano: sobota, 22 maj 2021 Kacper W
 1. Dziękuję w imieniu fundacji Caietanus oraz jej podopiecznych za okazane wsparcie finansowe na wyposażenie świetlicy terapeutycznej w wysokości 2600 zł.

 2. Dziękuję naszej Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Słowo Życia” za duże zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

 3. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania dziś o godz. 17:00.

  Weekendowe rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania pn. „Zapalniczka”, odbędą się w dniach 11-13 czerwca w naszym Sanktuarium.

 4. Dziś kończymy zbierać podpisy pod petycją do Marszałka Sejmu o przeniesienie obchodów Dnia Ojca na 19 marca. Dziękuję Wolontariuszom Caritas za pomoc.

 5. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zapraszamy na Msze św. o 7:00, 9:00 i 18:00.

 6. Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe do udziału w Warsztatach plastyczno-liturgicznych, które pogłębią wiarę, wiedzę i umiejętności oraz przygotują do Uroczystości Bożego Ciała. Spotkanie dla uczniów SP22 w poniedziałek o 17:00 w dolnym kościele. Więcej szczegółów u ks. Bogusława oraz na Facebooku.

 7. W środę przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, podczas której będziemy modlić o Boże błogosławieństwo dla naszych mam, z indywidualnym błogosławieństwem kobiet w stanie błogosławionym oraz tych kobiet, które pragną mieć dzieci.

 8. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; to dzień szczególnej modlitwy o uświęcenie kapłanów, za którą już teraz z serca dziękujemy.

 9. W sobotę (29 V) odbędzie się Parafialny Dzień Ministranta. Zapraszamy chłopców, którzy już służą Panu oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tego zaszczytnego grona. Szczegóły na plakacie, ulotkach i w Internecie.

 10. Również 29 maja o godz. 18:00 przeżywać będziemy Mszę św. w duchu pielgrzymkowym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby fizycznie lub duchowo podążyć na Jasną Górę do naszej Matki.

 11. W przyszłą niedzielę przynosimy prace na konkurs „Ojcze Święty, chodź, pokażę Ci Włocławek”. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz prezentacja prac 6 VI.

 12. Także w ostatnią majową niedzielę będzie można oddać krew w ambulansie przed kościołem, a na godz. 19:00 zapraszamy na koncert „Zło dobrem zwyciężaj”.

 13. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które będą ochrzczone w czerwcu.

 14. Zbliżającą się Uroczystość Bożego Ciała (3 czerwca) będziemy chcieli świętować w pełnej, tradycyjnej i pięknej formie, z Eucharystią o 16:00 i procesją ulicami naszego osiedla. Jedyne ograniczenie to zachowanie 1,5 m dystansu. Ufajmy, że nie będzie dodatkowych utrudnień i już podejmijmy przygotowania do tego pięknego dnia.

 15. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza informuje, że trwa nabór do I klasy Liceum o profilach: politechnicznym, humanistyczno-lingwistycznym i przyrodniczym. Atutem szkoły są wysokie miejsca w rankingach oraz tradycyjny model wychowania w oparciu o wartości chrześcijańskie idący w parze z nowymi technologiami w edukacji.

 16. W najnowszym wydaniu Tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:

  - Jak wyglądałoby chrześcijaństwo w Polsce bez Prymasa Tysiąclecia?
  – O prywatnej korespondencji kard. Wyszyńskiego z Janem Pawłem II oraz zabawne wydarzenia z ich wspólnych wakacji.
  – Czym są charyzmaty i inne dary Ducha Świętego i dlaczego niektóre z nich występują dzisiaj rzadziej niż w pierwszych dniach istnienia Kościoła?
  - O Ukraińcach w Polsce, ich składkach do ZUS-u i przyszłych emeryturach.
  – Corocznie w Polsce mamy kilkanaście tysięcy zaginięć. O trudnej sytuacji rodzin osób zaginionych, o ich ciągłym czekaniu i niepokoju.

 17. Z naszej rodziny parafialnej odeszły do Pana: Halina Pieniądz oraz Irena Zych. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu.

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej