ogloszenia banner

Ogłoszenia parafialne - Wniebowstąpienie Pańskie

Opublikowano: sobota, 15 maj 2021 Kacper W
 1. W dzisiejsze Święto Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci ze SP nr 22 przyjmują po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej; odtąd mogą już w pełni uczestniczyć we Mszy św. Życzymy Rodzicom, by pielęgnowali eucharystyczne życie swoich dzieci, gdyż zobowiązali się do tego podczas Chrztu i kiedyś Pan Bóg ich o to zapyta.

  Dzieci wraz z najbliższymi zapraszamy w Białym Tygodniu na 18:00. Każdego dnia po Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie jakieś dodatkowe wydarzenie: w poniedziałek – wspólne zdjęcia, w środę – pamiątkowe obrazki, w czwartek – poświęcenie prezentów, w piątek – wręczenie książeczek I-piątkowych.

 2. W zakrystii znajduje się wiele obrazków komunijnych nieodebranych w ostatnich latach. Zachęcam, by się po nie zgłosić do końca maja i przywrócić w domu pamięć o tym ważnym wydarzeniu. Nieodebrane pamiątki zostaną przekazane członkom naszych wspólnot modlitewnych, by otoczyć te dzieci i ich rodziny duchową opieką.

 3. We wtorek, 18 maja podczas Mszy św. wieczornej gościć będziemy relikwie bł. ks. Michaela McGivney’a, amerykańskiego duchownego, założyciela męskiej organizacji międzynarodowej „Rycerze Kolumba”. Relikwie tego wyjątkowego człowieka będą nam towarzyszyć w kaplicy adoracji do środy do 15:00.

 4. Włocławska fundacja Caietanus w ramach akcji charytatywnej „Dzieci – dzieciom” zbiera środki na sprzęt specjalistyczny do świetlicy terapeutycznej dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Odpowiadając na prośbę fundacji w ubiegłym Białym Tygodniu zebraliśmy 1517,60 zł. Także w tym tygodniu chcemy dać taką szansę dzieciom i dorosłym parafianom, dlatego taca na ten piękny, szlachetny cel będzie zbierana w środę 19 maja.

 5. W środę rozpoczynamy cykl spotkań formacyjnych dla Wolontariuszy naszego Zespołu Parafialnego Caritas oraz kandydatów do tego grona. Będą odbywać się raz w miesiącu, za każdym razem gościć będziemy innego specjalistę, który pomoże nam skutecznie i z wiarą podchodzić do osób borykających się z szeroko rozumianą biedą. Pierwsze spotkanie i dyskusję poprowadzi ks. dr Piotr Stolecki, psycholog. Zapraszamy w środę na 19:00 do dolnego kościoła.

 6. Dziś i w przyszłą niedzielę zbieramy podpisy pod petycją do Marszałka Sejmu o przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca – Uroczystość św. Józefa, który jest najlepszym autorytetem dla milionów polskich ojców. W wielu krajach właśnie tego dnia ojcowie przeżywają swoje święto. Dziękuję Wolontariuszom Caritas za pomoc.

 7. Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe do udziału w Warsztatach plastyczno-liturgicznych, które pogłębią wiarę, wiedzę i umiejętności oraz przygotują do Uroczystości Bożego Ciała. Spotkanie dla uczniów SP5 jutro (17.05) o 17:00 w dolnym kościele; a uczniów z SP22 zapraszamy w przyszły poniedziałek (24.05). Więcej szczegółów u ks. Bogusława oraz na naszej stronie i Facebooku.

 8. W sobotni wieczór 22 maja przeżywać będziemy modlitewne oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego. Msza św. o 18:00, po niej czuwanie do 21:00, które poprowadzi nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Słowo Życia”. Zaprośmy Ducha Świętego z Jego Darami, aby wydały w naszym życiu wiele trwałych owoców.

 9. W przyszłą niedzielę, która jest ważną i piękną Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przeżywać będziemy o 12:00 Komunię Świętą Rocznicową. Próby w najbliższy poniedziałek i czwartek ok. 19:00. Natomiast spowiedź dla dzieci w piątek o 17:00.

 10. Również w przyszłą niedzielę spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania o godz. 17:00 w kościele.

 11. Przypominamy o konkursie plastycznym „Ojcze Święty, chodź, pokażę Ci Włocławek” dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. Prace przynosimy w ostatnią niedzielę maja.

 12. Także w ostatnią majową niedzielę będzie można oddać krew w ambulansie przed kościołem, a na godz. 19:00 zapraszamy na koncert „Zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu pracowników włocławskiej służby zdrowia.

 13. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do Pana Andrzej Patalas oraz Genowefa Szkopkowska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

rok sw jozefa

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej