UWAGA! WAKACYJNE ZMIANY!


W okresie wakacyjnym kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00.
Numer tel. do kancelarii parafialnej: 518-014-796.
Nie będzie również Mszy niedzielnej o godzinie 13:00. Chrzty święte będą sprawowane o godzinie 11:30. Spowiedź codziennie 15 minut przed Mszą Świętą. 


Ogłoszenia parafialne XVII niedziela zwykła

Opublikowano: niedziela, 26 lipiec 2020 ks. Damian

 

 1. Kościół wspomina dziś św. Joachima i Annę – rodziców Maryi, a więc teściów św. Józefa – naszego Patrona. Warto pamiętać o wdzięczności wobec swoich teściów, podziękować im za syna, córkę, z którymi stworzyło się małżeństwo, rodzinę.

 2. Dziś po Eucharystii o 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

 3. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławimy po każdej Mszy św. kierowców oraz Wasze samochody i motocykle. Zgodnie z zapowiedzią podjeżdżamy lewą bramą pod boczne schody, po poświęceniu okrążamy świątynię i wracamy bramą centralną. Dziękujemy za złożone ofiary, które pozwolą zakupić samochody dla misjonarzy.

 4. W każdą środę podczas Mszy św. wieczornej polecamy się skutecznej opiece św. Józefa. By lepiej poznać naszego Patrona i bardziej się z nim zaprzyjaźnić, 20 minut przed środową Eucharystią śpiewać będziemy wspólnie Godzinki ku czci św. Józefa.

 5. Z racji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszam na Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny, wszystkich Polek i Polaków w kraju i za granicą, którą sprawować będziemy w sobotę 1 sierpnia, o godz. 18. Bezpośrednio po Mszy św. w lewej nawie kościoła odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Turcja – utracona córka Ziemi Świętej”. Wystawa związana jest z przekształceniem jednej z najważniejszych dla chrześcijan świątyń w muzułmański meczet. Będzie można sporo się dowiedzieć o historii i znaczeniu świątyni Hagia Sophia. Serdecznie zapraszam.

 6. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie miał miejsce 19 września br., w sobotę, podczas Mszy św. o godz. 18.30.

 7. Nasze Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Caritas zaprasza do udziału w dwu wyjątkowych pielgrzymkach:
  1. – 29 września -5 października  samolotem do Fatimy i Santiago de Compostela; to wspaniała okazja, by nawiedzić miejsce objawień, które gromadzą nas każdego 13 dnia miesiąca. Mam nadzieję, że wtedy wraz z grupą parafian zakupimy figurę procesyjną Matki Bożej Fatimskiej
  2. – w połowie października do Rzymu, z udziałem naszego Księdza Biskupa, na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II i rocznicę konklawe; jest wersja autokarowa (11-17 października) i samolotowa (13-17 października). Chrzcielne imiona naszego Papieża to Karol Józef Wojtyła, a więc Parafian św. Józefa nie może wtedy zabraknąć. Więcej szczegółów na naszej stronie, w kancelarii oraz w gablocie. Zapisy w biurze pielgrzymkowym przy katedrze, w naszej zakrystii lub kancelarii.


 8. W najnowszym wydaniu tygodnika Idziemy z naszym Ładem Bożym:

  - Wczoraj pochowano kard. Grocholewskiego, którego przez lata słuchało trzech papieży. Kim był drugi po Ojcu Świętym Polak w Watykanie i dlaczego urlopy spędzał w naszym Ciechocinku, robiąc sobie pranie… w umywalce?

  - Wiele polskich rodzin boryka się z problemem uzależnienia któregoś z krewnych. Do niedawna przede wszystkim od alkoholu, ostatnio także od narkotyków i dopalaczy. Co w człowieku powoduje wejście w nałóg i jak z niego wyjść? Na co zwrócić uwagę, zwłaszcza u najmłodszych, by nie doszło do kolejnej tragedii w bloku, na osiedlu, w mieście?

  - Komunia do ust czy na rękę? Kto ma rację, co jest lepsze, co wolałby Jezus?

  - Karać dziecko czy nie? Jak od niego wymagać, by dobrze wychować?

  - Komu przysługuje Karta dużej rodziny, jak ją zdobyć i korzystać z jej przywilejów? 

  - Na co szkodzi wrotycz, a na co pomaga? Jak stosować to dziwne zioło?

 9. W nowym tygodniu patronują nam:

  - W środę – św. Marta
  - W piątek – św. Ignacy z Loyoli
 1. We wspólnocie Kościoła witamy nowego chrześcijanina, którzy przez sakrament chrztu św. staje się przybranym dzieckiem samego Boga; a jest to:

  - Piotr Paliński
 1. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Pana:

  - Sławomir Woźniak
  - Stanisław Wiśniewski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Na czas pracy i wypoczynku w nowym tygodniu niech nam dobry Bóg błogosławi, a Solenizantom i Jubilatom składamy już najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!

Odsłony: 209