Konkursy

KONKURS - Budzące się życie

Opublikowano: niedziela, 10 marzec 2024
Kacper W

KONKURS FOTOGRAFICZNYW związku z przypadającym 8 czerwca Marszem dla Życia i Rodziny, zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Budzące się życie" skierowanym do parafian w każdym wieku. Celem konkursu jest propagowanie fotografowania jako jednej z form artystycznego wyrazu i spędzania czasu wolnego, uwrażliwianie na wartość życia od poczęcia, przybliżanie nauczania św. Jana Pawła II oraz pobudzanie aktywności twórczej parafian.

Zadaniem uczestników jest wybrać jeden z cytatów św. Jana Pawła II (dostępnych wraz z regulaminem), który ma posłużyć jako inspiracja do fotografii pod tytułem „Budzące się życie”. Wykonana fotografia powinna ukazywać budzącą się do życia, rozwijającą się przyrodę (fauna, flora, człowiek). Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace konkursowe.

Czytaj więcej: KONKURS - Budzące się życie

KONKURS - Jak wyglądałem w brzuchu mamy?

Opublikowano: niedziela, 10 marzec 2024
Kacper W

konkurs jak wygladalem w brzuchu mamyW związku z przypadajacym 8 kwietnia Dniem Świętości Życia, zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Jak wyglądałem w brzuchu mamy?" skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest edukacja dzieci na temat rozwoju płodowego człowieka, zachęcanie dzieci i dorosłych do rozmowy o początku życia człowieka oraz rozwijanie talentów plastycznych u dzieci (które już wielokrotnie mogliśmy podziwiać przy okazji innych konkursów plastycznych, które organizowaliśmy). 

Konkurs zaplanowany jest dla trzech kategorii wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym (z zerówką) mają za zadanie przygotować prace plastyczną ukazującą wizję siebie w życiu płodowym, zadaniem uczniów klas 1-4 szkół podstawowych jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej wizję siebie w konkretnym, wybranym przez siebie miesiącu płodowym uwzględaniając umiejętności i zdolności, które dziecko nabywa w danym czasie oraz uczniowe 5-8 szkół podstawowych muszą wykonać plakat przedstawiajacy życie płodowe w 3, 6 i 9 miesiącu z ukazaniem informacji na temat nabywanych przez człowieka w tych miesiącach zdolnościach.

Czytaj więcej: KONKURS - Jak wyglądałem w brzuchu mamy?

KONKURS - Piszemy list do Maryi - Królowej Polski

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2024
Kacper W

KONKURS literackiJuż za miesiąc do naszego Sanktuarium przybędzie Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy najmłodszych parafian do włączenia się w przeżywanie 900-lecia Diecezji Włocławskiej oraz nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji, aby jak najlepiej przygotować się do tych wydarzeń, zachęcamy do udziału dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w konkursach związanych z tym wydarzeniem. Są to konkursy: muzyczny, plastyczny oraz literacki.


KONKURS

LITERACKI

LIST DO MARYI

KRÓLOWEJ POLSKI


Zadaniem konkursowym jest napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski. Uczniowie mają wybrać temat, o którym chcieliby napisać do Maryi. Może to być list, który „informuje“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej zdaniem dziecka sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej.

Listy należy napisać samodzielnie, pismem odręcznym –  na kartce A4 . Listy napisane na komputerze nie biorą udziału w konkursie.

Czytaj więcej: KONKURS - Piszemy list do Maryi - Królowej Polski

KONKURS - Najpiękniejsza korona i sukienka Matki Bożej

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2024
Kacper W

Plakat MB CzJuż za miesiąc do naszego Sanktuarium przybędzie Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy najmłodszych parafian do włączenia się w przeżywanie 900-lecia Diecezji Włocławskiej oraz nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji, aby jak najlepiej przygotować się do tych wydarzeń, zachęcamy do udziału dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w konkursach związanych z tym wydarzeniem. Są to konkursy: muzyczny, plastyczny oraz literacki.


KONKURS

PLASTYCZNY

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ

KORONĘ I SUKIENKĘ

MATKI BOŻEJ


Tematem konkursu jest zaprojektowanie sukni dla Matki Bożej Częstochowskiej w formie plastycznej. Praca powinna być wykonana na oryginalnej planszy dostępnej w kancelarii parafialnej lub wydrukowanej z pliku pdf dostępnego na stronie internetowej naszej parafii.

Praca powinna być wykonana przez jedną osobę. Prace zbiorowe wykonane przez kilku uczniów nie będą oceniane - wyjątek stanowią prace wykonane przez rodzeństwo.

Czytaj więcej: KONKURS - Najpiękniejsza korona i sukienka Matki Bożej

KONKURS - Zaśpiewaj dla Maryi

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2024
Kacper W

Konkurs piosenkiJuż za miesiąc do naszego Sanktuarium przybędzie Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy najmłodszych parafian do włączenia się w przeżywanie 900-lecia Diecezji Włocławskiej oraz nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji, aby jak najlepiej przygotować się do tych wydarzeń, zachęcamy do udziału dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w konkursach związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem. Są to konkursy: muzyczny, plastyczny oraz literacki.


KONKURS MUZYCZNY

ZAŚPIEWAJ DLA MARYI


Każdy uczestnik ma za zadanie przesłać dwa nagrania audiowizualne, na których wykonana jest tradycyjna pieśń maryjna oraz dowolna piosenka maryjna. Udział w konkursie mogą brać jedynie soliści, na nagraniu powinno śpiewać wyłącznie jedno dziecko. Uczestnik może skorzystać z akompaniamentu na żywo lub nagranego, bądź podkładu muzycznego (wersji instrumentalnej). Gra osób akompaniujących nie jest oceniana. Uczestnik może również zaśpiewać a capella.

Czytaj więcej: KONKURS - Zaśpiewaj dla Maryi

Słodka, różańcowa niedziela w naszym Sanktuarium!

Opublikowano: niedziela, 08 październik 2023
Kacper W

001 20231017 1083672496W niedzielę, 8 października, podczas Mszy Świętej o 10:30 ks. Przemek wskazał w swoim kazaniu skierowanym do dzieci na różaniec jako na wspaniałe narzędzie do uprawy winnicy serca, do pielęgnowania życiowego ogrodu wiary i miłości. Ks. Proboszcz pobłogosławił różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., a na zakończenie Eucharystii ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Mój Anioł Stróż" oraz wręczono nagrody.

W kategorii wiekowej przedszkolaki: 1. miejsce Anna Gawrońska, 2. miejsce Martyna Majewska, 3. miejsce Igor Gitner
W kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej: 1. miejsce Nadia Stolarska, 2. miejsce. Karolina Fechner, 3. miejsce Hubert Wyciechowski
W kategoroi klasy 4-8 szkoły podstawowej: 1. miejsce Gabriela Sobczak, 2. miejsce Karolina Wenderlich, 3. miejsce Karolina Woźniak
Nagroda publiczności: Hanna Biesiada

Czytaj więcej: Słodka, różańcowa niedziela w naszym Sanktuarium!

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej