Konkursy

KONKURS - Piszemy list do Maryi - Królowej Polski

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2024
Kacper W

KONKURS literackiJuż za miesiąc do naszego Sanktuarium przybędzie Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy najmłodszych parafian do włączenia się w przeżywanie 900-lecia Diecezji Włocławskiej oraz nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji, aby jak najlepiej przygotować się do tych wydarzeń, zachęcamy do udziału dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w konkursach związanych z tym wydarzeniem. Są to konkursy: muzyczny, plastyczny oraz literacki.


KONKURS

LITERACKI

LIST DO MARYI

KRÓLOWEJ POLSKI


Zadaniem konkursowym jest napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski. Uczniowie mają wybrać temat, o którym chcieliby napisać do Maryi. Może to być list, który „informuje“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej zdaniem dziecka sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej.

Listy należy napisać samodzielnie, pismem odręcznym –  na kartce A4 . Listy napisane na komputerze nie biorą udziału w konkursie.

Czytaj więcej: KONKURS - Piszemy list do Maryi - Królowej Polski

KONKURS - Najpiękniejsza korona i sukienka Matki Bożej

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2024
Kacper W

Plakat MB CzJuż za miesiąc do naszego Sanktuarium przybędzie Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy najmłodszych parafian do włączenia się w przeżywanie 900-lecia Diecezji Włocławskiej oraz nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji, aby jak najlepiej przygotować się do tych wydarzeń, zachęcamy do udziału dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w konkursach związanych z tym wydarzeniem. Są to konkursy: muzyczny, plastyczny oraz literacki.


KONKURS

PLASTYCZNY

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ

KORONĘ I SUKIENKĘ

MATKI BOŻEJ


Tematem konkursu jest zaprojektowanie sukni dla Matki Bożej Częstochowskiej w formie plastycznej. Praca powinna być wykonana na oryginalnej planszy dostępnej w kancelarii parafialnej lub wydrukowanej z pliku pdf dostępnego na stronie internetowej naszej parafii.

Praca powinna być wykonana przez jedną osobę. Prace zbiorowe wykonane przez kilku uczniów nie będą oceniane - wyjątek stanowią prace wykonane przez rodzeństwo.

Czytaj więcej: KONKURS - Najpiękniejsza korona i sukienka Matki Bożej

KONKURS - Zaśpiewaj dla Maryi

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2024
Kacper W

Konkurs piosenkiJuż za miesiąc do naszego Sanktuarium przybędzie Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy najmłodszych parafian do włączenia się w przeżywanie 900-lecia Diecezji Włocławskiej oraz nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Z tej okazji, aby jak najlepiej przygotować się do tych wydarzeń, zachęcamy do udziału dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w konkursach związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem. Są to konkursy: muzyczny, plastyczny oraz literacki.


KONKURS MUZYCZNY

ZAŚPIEWAJ DLA MARYI


Każdy uczestnik ma za zadanie przesłać dwa nagrania audiowizualne, na których wykonana jest tradycyjna pieśń maryjna oraz dowolna piosenka maryjna. Udział w konkursie mogą brać jedynie soliści, na nagraniu powinno śpiewać wyłącznie jedno dziecko. Uczestnik może skorzystać z akompaniamentu na żywo lub nagranego, bądź podkładu muzycznego (wersji instrumentalnej). Gra osób akompaniujących nie jest oceniana. Uczestnik może również zaśpiewać a capella.

Czytaj więcej: KONKURS - Zaśpiewaj dla Maryi

Słodka, różańcowa niedziela w naszym Sanktuarium!

Opublikowano: niedziela, 08 październik 2023
Kacper W

001 20231017 1083672496W niedzielę, 8 października, podczas Mszy Świętej o 10:30 ks. Przemek wskazał w swoim kazaniu skierowanym do dzieci na różaniec jako na wspaniałe narzędzie do uprawy winnicy serca, do pielęgnowania życiowego ogrodu wiary i miłości. Ks. Proboszcz pobłogosławił różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., a na zakończenie Eucharystii ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Mój Anioł Stróż" oraz wręczono nagrody.

W kategorii wiekowej przedszkolaki: 1. miejsce Anna Gawrońska, 2. miejsce Martyna Majewska, 3. miejsce Igor Gitner
W kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej: 1. miejsce Nadia Stolarska, 2. miejsce. Karolina Fechner, 3. miejsce Hubert Wyciechowski
W kategoroi klasy 4-8 szkoły podstawowej: 1. miejsce Gabriela Sobczak, 2. miejsce Karolina Wenderlich, 3. miejsce Karolina Woźniak
Nagroda publiczności: Hanna Biesiada

Czytaj więcej: Słodka, różańcowa niedziela w naszym Sanktuarium!

KONKURS - Mój Anioł Stróż

Opublikowano: niedziela, 17 wrzesień 2023
Kacper W

Konkurs Mój Anioł StróżZachęcamy młodych parafian do udziału w konkursie plastycznym pt. Mój Anioł Stróż, który jest przewidziany dla trzech grup wiekowych: przedszkole, klasy 1-3 oraz 4-8.

Prace wykonujemy techniką płaską z możliwością zastosowania techniki mieszanej (np. farby, pastele, bibuła, wycinanki, piórka, makaron itp.). Format pracy A3. Podstawa do wykonania pracy to materiał taki jak: płótno, blok do akwareli, blok techniczny gruby itd. Każdy uczestnik do konkursu może zgłosić tylko jedną pracę. Zadanie można wykonywać indywidualnie lub z pomocą członków rodziny.

Prace konkursowe należy składać w kościele do 1 października 2023 r. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię, nazwisko i grupę wiekową.

Czytaj więcej: KONKURS - Mój Anioł Stróż

Hosanna, hosanna Synowi Bożemu!

Opublikowano: niedziela, 02 kwiecień 2023
Kacper W

021 20230403 10054370522 kwietnia, w Niedzielę Męki Pańskiej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Tygodnia. Na znak zmartwychwstania, wiary w życie wieczne i triumfu życia w Bogu, tego dnia wierni przynosili do świątyni palmy, które podczas sprawowanych Mszy Świętych były błogosławione. W czasie każdej Eucharystii czytany był opis Męki Pana Jezusa wg. św. Mateusza z podziałem na rolę. 

W czasie Mszy Świętej dla dzieci o godz. 10:30 odbyła się procesja z palmami oraz konkurs na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę. Dla najbardziej wyróżniających się palm przygotowane zostały nagrody, jednak nawet te nienagrodzone zostały uhonorowane słodkim upominkiem.

Czytaj więcej: Hosanna, hosanna Synowi Bożemu!

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej