78. rocznica urodzin bł, ks. Jerzego Popiełuszki
Dziś nasze oczy i serca zwracamy w kierunku krzyża - w przypadające święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W duchu wdzięczności i pamięci przeżywamy także 78. rocznicę urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana męczennika, niezłomnego świadka prawdy i orędownika wolności. W tym szczególnym dniu zgromadziliśmy się na modlitwie za Ojczyznę, wsłuchując się w homilię ks. prałata Antoniego Ponińskiego, który przypomniał, że ofiara życia bł. Jerzego była głęboko zakorzeniona w tajemnicy Krzyża – tego samego Krzyża, przez który dokonało się zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią i złem.
Modlitwa za Polskę, tak bliska sercu bł. Jerzego, nabiera dziś szczególnej mocy – to wołanie o wierność Ewangelii, o jedność i odwagę w prawdzie.
Czytaj więcej: 78. rocznica urodzin bł, ks. Jerzego Popiełuszki
Msza św. za Ojczyznę (wrzesień 2025)
Diecezjalny Dzień Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Ochlach
Dziś odbył się diecezjalny dzień wspólnoty Katolicka Odnowa w Duchu Świętym diecezji włocławskiej w Ochlach, w którym uczestniczyli również członkowie z naszej parafialnej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym - Słowo Życia wraz z opiekunem ks. Bogusławem. Tematem przewodnim spotkania było budowanie wspólnot na skale - Jezusie. Mszy świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. biskup Krzysztof Wętkowski.
– „Także my w naszym życiu doświadczamy różnego rodzaju prób. One pokazują, czy nasz dom jest zbudowany na skale, czyli na Bogu, czy też na piasku, który nie wytrzyma naporu burz i szybko się rozsypie” – mówił Ksiądz Biskup.
Czytaj więcej: Diecezjalny Dzień Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Ochlach
Msza Święta w intencji dobrego roku szkolnego
Uroczyście celebrowaną Mszą Świętą w pierwszą niedzielę września zawierzyliśmy Panu Bogu rozpoczęty nowy rok szkolno-katechetyczny 2025-2026.
W liturgii, której przewodniczył ks. Rafał Pęksa, wzięli udział uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele, katecheci i dyrektorzy szkół z naszej parafii. Ważnym akcentem była obecność pocztów sztandarowych.
Oprawę muzyczną zapewniła schola dziecięca "Nutki św. Józefa" z ks. Bogusławem Laskowskim, p. Marią Solską i p. Zuzanną Majchrowicz.
Czytaj więcej: Msza Święta w intencji dobrego roku szkolnego
Z sercem w Kenii - nasza parafianka na misjach
Wolontariat misyjny Caritas Diecezji Włocławskiej – lipiec 2025 - relacja naszej parafianki p. Justyny Morawskiej z misji w Kenii.
W lipcu 2025 roku wyruszyłam wraz z innymi ośmioma wolontariuszami, pod opieką ks. Artura Kosierba z Caritas Diecezji Włocławskiej, na trzytygodniową misję do Kenii. Ten wyjazd był dla mnie nie tylko wyprawą do innego świata – pełnego barw, kontrastów i wyzwań – ale przede wszystkim spotkaniem z drugim człowiekiem, jego codziennością, radościami i potrzebami.
Nasza misja rozpoczęła się 12 lipca na Lotnisku Chopina w Warszawie. Po przylocie do Nairobi podzieliliśmy się – dwie osoby udały się do Nyahururu, a pozostała część grupy wyruszyła od razu do Laare. Po tygodniu spotkaliśmy się już wszyscy razem, by wspólnie przeżywać czas misji i angażować się w działania pomocowe.
Czytaj więcej: Z sercem w Kenii - nasza parafianka na misjach
Komunikat Komendy Miejskiej Policji we Włocławku ws. oszustw metodą "na wnuczka"
Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji we Włocławku informuje o nasilających się oszustwach dokonywanych metodą ‘na wnuczka’, ‘na policjanta’ oraz ‘na pracownika banku’
Ofiarami tych przestępstw padają najczęściej osoby starsze, które często tracą dorobek całego życia. Uświadomienie wiernych o istniejącym zagrożeniu i przypomnienie, aby zachowali ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi może w znacznym stopniu przyczynić się do zapobiegania tragediom i ochrony naszych seniorów przed manipulacją ze strony przestępców. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w tej ważnej sprawie i podjęcie działań duszpasterskich, które mogą uchronić wiernych przed stratą i cierpieniem.
Czytaj więcej: Komunikat Komendy Miejskiej Policji we Włocławku ws. oszustw metodą "na wnuczka"
Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP w związku z wprowadzeniem do szkół przedmiotu edukacja zdrowotna
Zwracamy się do Was, Drodzy Rodzice wyznający katolicką wiarę, abyście głęboko rozważyli proponowane zajęcia z edukacji zdrowotnej i nie wyrażali zgody na udział swoich dzieci w tych zajęciach – napisali członkowie Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w Apelu w związku z wprowadzeniem do szkół przedmiotu edukacja zdrowotna.
Wakacyjny wyjazd do Toskanii
Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży naszej parafii wraz z księdzem Przemkiem i opiekunami spędziła wakacyjny wypoczynek w przepięknej Toskanii. Był to wyjątkowy czas modlitwy, wspólnoty i radości, połączony ze zwiedzaniem niezwykłych miejsc.
Podczas pobytu młodzież odwiedziła Bolonię, gdzie podziwiała charakterystyczne arkady, wieże i średniowieczne kamienice. Nie zabrakło też okazji do skosztowania słynnych włoskich potraw. Kolejne dni przyniosły wizytę w Sienie, mieście o niezwykłym klimacie, z majestatyczną katedrą oraz słynnym placem Piazza del Campo.
Uczestnicy mieli również okazję poznać San Gimignano, zwane „miastem wież”, zachwycające średniowieczną zabudową i malowniczymi widokami na okoliczne wzgórza. W programie nie zabrakło także urokliwej Luccy, otoczonej potężnymi murami, z wąskimi uliczkami i pięknymi kościołami, sprzyjającej spokojnemu odpoczynkowi.




