różaniec

Ave, Ave, Ave Maryja! Zdrowaś Maryja! - październikowe nabożeństwo fatimskie

Opublikowano: wtorek, 13 październik 2020 Kacper Włodarczyk

015 20201013 1243793456Szóste objawienie Matki Bożej, które przypada 13.10, przeżywaliśmy wyjątkowo w środku naszej świątyni z powodu deszczu, jednak nie przeszkodziło to licznie zgromadzonym wiernym do włączenia się w modlitwę różańcową.

Poprzez udział we Mszy św. i przyjętą Komunię świętą parafianie byli w pełni gotowi do przeżycia rocznicy ostatniego objawienia się Matki Bożej dzieciom w Fatimie. Nabożeństwo poprowadził ks. Damian Bułakowski, nasz wikariusz. Zachęcił zgromadzonych uczestników do zapalenia przyniesionych świec i lampionów i podniesienia ich wraz z różańcami ku górze podczas pieśni "Z dalekiej Fatimy...''.

Kapłan porównał zapalone świece do naszych gorejących serc, które wznoszą się nad nami i wyznaczają drogę, którą powinniśmy kroczyć - również podczas nabożeństwa, kiedy to co miesiąc udawaliśmy się w procesji wokół kościoła.

Na zakończenie zawierzyliśmy się Najświętszej Królowej w Apelu Jasnogórskim. Ks. Damian podziękował wszystkim za udział i udzielił błogosławieństwa.

Fotorelacja dostępna w galerii zdjęć >>KLIK<<.

Odsłony: 41