UWAGA! WAKACYJNE ZMIANY!


W okresie wakacyjnym kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00.
Numer tel. do kancelarii parafialnej: 518-014-796.
Nie będzie również mszy niedzielnej o godzinie 13:00. Chrzty święte będą odprawiane o godzinie 11:30.


Józefie Święty Patronie, ku modłom naszym się skłoń ...

Opublikowano: piątek, 22 marzec 2019 ks. Michał

img 6082 1 20190322 1165454652

img 6082 1 20190322 1165454652
Roku Pańskiego 2019 przyszło nam po raz kolejny czcić Patrona Kościoła i Parafii – św. Józefa, Opiekuna Jezusa i Małżonka Maryi. Parafia św. Józefa może cieszyć się tak potężnym Orędownikiem, który nie mówiąc słowa swoją wiarą, miłością i posłuszeństwem uczy prawdziwego chrześcijaństwa oraz wypełniania woli Bożej w codzienności.

Uroczystościom odpustowym, które celebrowano podczas wieczornej Eucharystii, przewodniczył proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie ks. Kanonik Stanisław Nasiński. W homilii celebrans nawiązał do przemożnego Orędownictwa św. Józefa – Patrona Dobrej Śmierci, a jednocześnie Opiekuna rozwijającego się życia, które zmierza wciąż ku wieczności. Osobiste świadectwo kaznodziei ze spotkań z osobą chorą, przy której obecne córki wyrażały swoją miłość i wdzięczność uczyło słuchaczy odpowiedzialnego życia i troski o nie oraz wdzięczności za otrzymaną od Boga poprzez ludzi miłość. Święty Józef uczy pięknego życia i obiecuje dobrą śmierć tym, którzy żyją w łączności z Bogiem.

Gospodarz miejsca ks. Kanonik Eugeniusz Strzech na rozpoczęcie uroczystości wyraził swoją radość z przybycia na uroczystości odpustowe kapłanów oraz wszystkich parafian i Gości świeckich. Ks. Strzech w sposób szczególny podkreślił obecność Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, których Dom znajduje się na terenie parafii św. Józefa. Na zakończenie ks. Strzech wyraził swoją wdzięczność uczestnikom uroczystości rozpoczynając od głównego celebransa ks. Stanisława, który nie tylko zaprzyjaźniony jest z Matką Bożą poprzez pracę w parafii Jej poświęconej, ale również głęboka duchową przyjaźnią darzy św. Józefa. Równie gorące podziękowanie skierowane zostało do pozostałych kapłanów na ręce ks. wicedziekana Henryka Witczaka oraz do Sióstr Miłosierdzia na ręce Siostry Przełożonej. Ks. Proboszcz dziękował Siostrom oraz księdzu kapelanowi za modlitwę, która w Dniu Odpustu Parafialnego również płynęła z kaplicy Sióstr w Wieńcu przez celebrowaną w intencji proboszcza i Parafii Mszę Święta. Nie byłoby odpustu, gdyby nie wierni parafii św. Józefa. Im też należało się serdeczne podziękowanie za łączność z parafialną świątynią i dobre serca, na które można liczyć każdego dnia.

Uroczystości zakończyło nabożeństwo ku czci św. Józefa zakończone błogosławieństwem wszystkich zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.

Odsłony: 250