UWAGA !!!

Zmiana godzin pracy kancelarii

do końca lutego

 

 

 

 

Kancelaria parafialna czynna

 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 10.00

   Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


ADWENT TO TANIEC PRZED BOGIEM !

Opublikowano: poniedziałek, 03 grudzień 2018 ks. Michał

 

 ADWENT WIENIEC 2018

ADWENT WIENIEC 2018

ADWENT TO TANIEC

PRZED BOGIEM !

Nowy rok liturgiczny jest jak taniec przed Bogiem. Nikt z nas nie jest w stanie odtworzyć siebie na nowo. Mamy jednak możliwość przemieniać nasze życie w prawdziwe „dzieło sztuki”. To jest właśnie celem i zadaniem każdego roku liturgicznego, w którym rozwija się każdy wierzący.

Powtarzający się rytm całego roku liturgicznego, który powraca i odradza się w życiu wierzących jest z jednej strony wciąż taki sam, a jednocześnie ciągle nowy.

Cały rok liturgiczny pozwala nam odradzać się i rozwijać duchowo. Zaangażowani w nasz rozwój stajemy się świadomi praw, które kształtują wewnętrznego człowieka. Nagle potrafimy nazywać dokładnie poruszenia naszego serca: tęsknoty i pragnienia, lęki i niepewności. Nie chodzi tu wcale, byśmy je hamowali i od nich uciekali, ale byśmy pozwolili im się objawić. Możemy stanąć w prawdzie wobec nas samych i zacząć porządkować swoje wnętrze. Stawiamy czoło wszelkim rozczarowaniom i przyglądamy się naszym ograniczeniom. Uczymy się cieszyć z tego, jakimi jesteśmy, przyjmujemy, że prawdziwie istniejemy i nagle rozpoznajemy, że jesteśmy kimś wyjątkowym, odkrywamy własne JA. W tym momencie również spostrzegamy, że właśnie w naszym wewnętrznym JA możemy odkryć istnienie Tego, który chciał naszego istnienia. Nagle spotykamy Boga i uświadamiamy sobie, że jesteśmy Jego obrazem.

Dzięki liturgii, w której warto aktywnie uczestniczyć przeszłość staje się teraźniejszością. Angażujemy się w wydarzenia, które nie są już jedynie przeszłością: zostajemy podniesieni z naszych ograniczeń i z naszej samotności, z naszej ograniczoności. Stajemy się skarbcem tego, co Boskie, tego, co otwiera nas na nowe życie.

Stajemy się odrodzeni w Chrystusie, Który jest Alfą i Omegą całej historii. On jest najpiękniejszym objawieniem pełni człowieka. On nas spotyka i się nam ofiaruje z miłości.

W całym roku liturgicznym, który rozpoczyna się Adwentem, Bóg jako pierwszy pragnie działać, abyśmy mogli razem z nim zacząć tańczyć przy akompaniamencie muzyki Jego miłości. Pozwólmy Mu się zaprosić do tańca, pozostawmy trochę miejsca, aby On mógł pokazać nam nowy sposób ucieszenia się z Jego obecności, aby mógł nas odnawiać. Nie bądźmy tylko widzami, stańmy się prawdziwymi aktorami. Za każdym razem, kiedy uczestniczymy w świętej liturgii, zdarza się coś nowego, Bóg ofiaruje nam możliwość nowego rozumienia tego, co Boskie.

NIECH ADWENT BĘDZIE PIĘKNYM TAŃCEM Z BOGIEM! ZDECYDUJMY SIĘ NA PIĘKNY TANIEC PRZY AKOMPANIAMENCIE MUZYIKI MIŁOŚCI WRAZ Z EMMANUELEM, KTÓRY JEST BOGIEM-Z-NAMI. ON JEST TYM, KTÓRY ZAPRASZA DO TAŃCA. UCZESTNICZĄC W TYM MISTYCZNYM TAŃCU MIŁOŚCI STANIEMY SIĘ PRAWDZIWE WOLNI I RADOŚNI.

Odsłony: 214