PIELGRZYMKA DO KALISZA

Opublikowano: poniedziałek, 07 maj 2018 ks. Michał

kalisz 81 20180507 2008846002W roku Świętego Józefa 21 kwietnia liczna osiemdziesięcioosobowa grupa naszych Parafian wybrała się na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wspólne pielgrzymowanie stało się okazją do zawierzenia całej parafii i wszystkich dzieł w niej podejmowanych orędownictwu św. Józefa.

Dzieci wraz z rodzicami po nawiedzeniu Sanktuarium udały się do kina na projekcję nowego filmu z udziałem papieża Franciszka pt.: „Tam, gdzie mieszka Bóg”. Ks. Proboszcz w ten sposób wynagrodził wszystkie dzieci, które regularnie uczestniczyły w ubiegłorocznych roratach.

Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowali księża wikariusze parafii św. Józefa: ks. Kamil Jakubowski oraz ks. Michał Styczyński. W Kaliszu pątnicy mogli wysłuchać prelekcji o Sanktuarium, po czym uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył kustosz bazyliki św. Józefa ks. infułat Jacek Plota. W homilii ks. prałat Robert Lewandowski, były wikariusz parafii św. Józefa przytoczył wiele przykładów otrzymanych łask przez pielgrzymów, którzy przybywali do Kalisza ze swoimi sprawami i powierzali je Józefowi Kaliskiemu.

Wśród dwutysięcznej rzeszy pielgrzymów dzieci z parafii św. Józefa we Włocławku podczas Mszy świętej zajęły honorowe miejsca tuż za kapłanami koncelebrującymi Eucharystię.

W późnych godzinach popołudniowych pątnicy wrócili z Kalisza pełni radości ze spotkania ze św. Józefem, najlepszym Orędownikiem w najtrudniejszych sprawach. 

GALERIA

Odsłony: 168