Hosanna Synowi Dawidowemu!
"Chodźcie, wstąpmy i my na Górę Oliwną! Biegnijmy naprzeciw Chrystusa, który powraca dzisiaj z Betanii i spieszy dobrowolnie na tę swoją świętą i czcigodną mękę, aby wypełnić do końca tajemnicę naszego zbawienia.
Dalejże, biegnijmy i my razem z Chrystusem, któremu spieszno na mękę. Naśladujmy tych, co wyszli Mu na spotkanie, ale nie w ten sposób, by słać na drodze gałązki palm i oliwek oraz kłaść kosztowne szaty, lecz my sami, jak tylko możemy, rozścielmy się na ziemi w pokorze ducha i prostocie serca, abyśmy przyjęli nadchodzące Słowo i pochwycili Boga, który nigdzie nie daje się ująć." ~św. Andrzej z Krety
W niedzielę, 29 marca, celebrowaliśmy Niedzielę Męki Pańskiej, rozpoczynającą Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku liturgicznym, w którym Kościół w sposób szczególny rozważa mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Podczas wszystkich Mszy Świętych odbyło się poświęcenie palm, natomiast uroczysta procesja z palmami miała miejsce podczas Mszy Świętej o godz. 12:00. Wzorem lat ubiegłych dzieci ze scholi parafialnej przed każdą Mszą Świętą rozprowadzały przygotowane palmy, pomagając wiernym w pełniejszym przeżyciu tego wyjątkowego dnia.
Tegoroczne kroczenie za Jezusem przeżywaliśmy wraz z ks. kan. dr. Jackiem Kędzierskim, dyrektorem Caritas Diecezji Włocławskiej, który swoją obecnością i posługą ubogacił wspólnotową modlitwę.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości oraz licznie uczestniczyli w liturgii, rozpoczynając w ten sposób wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
Fotorelacja >>KLIK<<




