Ślubowanie nowego Rycerza Kolumba
15 marca po wieczornej Eucharystii do wspólnoty Rycerzy Kolumba - Rady nr 17974 im. św. Józefa przyjęty został p. Piotr. Udział w tym wydarzeniu wziął ks. prał. Janusz Bartczak - diecezjalny duszpasterz Rycerzy Kolumba. Dziękujemy naszemu Delegatowi Rejonowemu p. Rafałowi Kocanowskiemu za przeprowadzenie ceremonii.
Radość z przyjęcia nowego Brata w nasze szeregi wpisuje się w charakter IV Niedzieli Wielkiego Postu - Niedzieli Radości - Lætare.
„Lætáre, Ierúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam: gaudéte cum lætítia, qui in tristítia fuístis: ut exsultétis et satiémini ab ubéribus consolatiónis vestræ.”
„Raduj się, Jerozolimo, zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie. Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociechy.”
Fotorelacja >>KLIK<<.




