konkurs palm wielkanocnych

JP2 Plakat

ND Palmowa

wielki post

Bal Wszystkich Świętych

Opublikowano: wtorek, 01 listopad 2022 Kacper W

020 20221101 1060901695W ostatnią październikową niedzielę miał miejsce w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przez modlitwę i zabawę uczciły dar życia i świętości, jakie każdy człowiek otrzymał od Stwórcy. Przed południem dzieci przebrane za świętych i anioły wraz z rodzinami uczestniczyły we Mszy św. Ks. Przemek w ciekawy - jak zawsze - sposób ukazał co to znaczy stawać się świętym, ile daje to szczęścia i jak o to walczyć. Ks. Przemek, który tego dnia obchodzi imieniny, otrzymał życzenia od naszej Scholi i Ministrantów, a wcześniej także od Apostolatu Maryjnego i Wspólnoty Różańcowej.

O godz. 16:00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 22 ks. proboszcz Janusz Bartczak przebrany za bł. biskupa Michała Kozala poprowadził modlitwę rozpoczynającą Bal Wszystkich Świętych. Podczas wspólnej zabawy, którą prowadził DJ Nexus, dzieci miały możliwość uczestniczenia w ciekawych konkursach: sprawnościowych, tanecznych, wiedzy o Świętych oraz na najpiękniejszy strój. Należy zaznaczyć, że przebrania były naprawdę piękne i wymagały od dzieci i rodziców wiele fantazji i pracy.

089 20221101 1455799948

089 20221101 1455799948
Pośród Świętych znaleźli się miedzy innymi: Maryja, Józef, Jan Paweł II, Łucja, Dyzma, Kinga, Patron naszego miasta - bł. bp Michał Kozal oraz niezliczone zastępy Aniołów.

Dziękujemy wszystkim za ogromną pomoc w organizacji balu. Dzięki życzliwości wielu osób dzieci mogły się posilić i nabrać sił do dalszej bezpiecznej zabawy, pod czujnym okiem katechetów i rodziców. Pomysłodawcą, reżyserem, scenarzystą, menedżerem był niezawodny ks. Boguś Laskowski, wikariusz i katecheta w SP 22, to jemu należą się wielkie podziękowania! Dziękujemy też ks. Przemkowi Pankowskiemu, który go dzielnie wspierał! Tak też zostaje się świętym!

Za fotorelację tego wyjątkowego wydarzenia dziękujemy Pani Annie Graczyk >>KLIK<<

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej