EN 01408678 7905 1024x683

Misje święte

Matka Boża Solidarności Robotników w naszym Sanktuarium

Opublikowano: niedziela, 28 listopad 2021 Kacper W

002 20211128 1758609639Od 27 listopada do 4 grudnia gościmy w naszym sanktuarium Obraz Matki Bożej Solidarności Robotników przedstawiający Czarną Madonnę na tle polskiej flagi, na której wypisane są lata zrywów robotniczych w Polsce oraz data wybuchu stanu wojennego. Niezwykłemu wizerunkowi Maryi towarzyszą kopia Krzyża Nowohuckiego i relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – patrona i kapelana NSZZ "Solidarność", który związanego niewątpliwie z Włocławkiem.

Podczas Eucharystii o godzinie 12:00 modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. W uroczystej Mszy Świętej uczestniczyły także poczty sztandarowe Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność" Oddział Włocławek oraz Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Anwilu S.A. Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność" Janusz Dębczyński opowiedział zgromadzonym wiernym o znakach solidarnościowych, które dotarły do parafii św. Józefa. Nawiązał również do ciekawej historii naszej parafii, która od lat jest związana z Solidarnością: w stanie wojennym w naszej parafii odprawiane były potajemnie Msze Święte za Ojczyznę, odbywały się Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej. Symbolem tych czasów jest także znajdujący się w naszej parafii symbol Trzech Krzyży Gdańskich umiejscowiony obok Ołtarza Miłosierdzia.

Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji naszego Narodu, żywych i zmarłych Członków Solidarności oraz większej solidarności pomiędzy nami - Polakami.

Fotorelacja: >>KLIK<<

E916BB3D 3AB4 4C78 803E 22FCC3B2A01F2

Diecezja Włocławska

caritas

 
Caritas Diecezji Włocławskiej