Nasza młodzież na 30. spotkaniu LEDNICA
W sobotę, 6 czerwca, nasza młodzież wraz z ks. Przemkiem udała się na Pola Lednickie, aby uczestniczyć w jubileuszowym, 30. Spotkaniu Młodych LEDNICA2000. Tegoroczne hasło „GENESIS” zapraszało uczestników do powrotu do źródeł – do początku naszej historii, wiary i powołania.
Był to czas intensywnego przeżywania wspólnoty Kościoła poprzez modlitwę, konferencje, śpiewy lednickie połączone z tańcami oraz spotkania z drugim człowiekiem. Centralnym i najważniejszym momentem była Eucharystia, która zgromadziła tysiące młodych ludzi pragnących umocnić swoją relację z Bogiem.
Koncert uwielbienia "Wieczór Chwały"
W czwartkowy wieczór Bożego Ciała, po raz pierwszy w naszej parafii zorganizowany został koncert uwielbiania. Muzyczno-modlitewny "Wieczór Chwały" w naszym Sanktuarium był pięknym, radosnym i nastrojowym zwieńczeniem Uroczystości Bożego Ciała.
Licznie zgromadzonych gości i parafian przywitał proboszcz - ks. prał. Janusz Bartczak, który także wspomniał, że koncert ten wpisuje się w obchody 40-tej rocznicy poświęcenia naszego kościoła, a za kilka dni, 6 czerwca, przypadnie 50-ta rocznica poświęcenia placu pod budowę świątyni.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
W uroczystość Bożego Ciała zgromadziliśmy się licznie na Mszy Świętej o godz. 10:30, którą sprawowali ks. Bogusław oraz ks. Przemysław. Homilię do zgromadzonych parafian wygłosił ks. Przemysław, przybliżając znaczenie obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz zachęcając do pogłębiania wiary eucharystycznej. Liturgię ubogacił śpiew chóru Galilea, a oprawę muzyczną zapewnił p. Michał Szuliński, posługujący przy organach.
Czytaj więcej: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Słodka niespodzianka z okazji Dnia Dziecka
Zapach domowych, chrupiących gofrów unosił się dzisiaj wokół naszego kościoła, a wszystko to za sprawą Parafialnego Zespołu Caritas, który postanowił osłodzić najmłodszym ich święto - Dzień Dziecka! Wolontariusze zakasali rękawy i smażyli te pyszności dla wszystkich najmłodszych (i tych nieco starszych).
Świętowaniu towarzyszyły głębokie intencje. Cały dochód z dzisiejszej akcji przekazujemy Siostrom Benedyktynkom prowadzącym dom dla dzieci z niepełnosprawnościami w Ełku.
Misja Sióstr i ich podopieczni potrzebują naszego wsparcia, dlatego ogromnie cieszymy się, że tak pięknie odpowiedzieliście na tę potrzebę.
Wsparcie Sióstr Benedyktynek
W niedzielę, 31 maja, podczas Mszy świętych gościliśmy Siostry Benedyktynki Misjonarki, które podzieliły się z nami poruszającymi opowieściami o swojej codziennej pracy.
Siostry już od 1946 roku w Ełku z wielką miłością i oddaniem prowadzą niezwykłe dzieło – „Tęczowy Dom”. Choć przez dekady zmieniały się czasy i wyzwania (od powojennego sierocińca po nowoczesny dom pomocy społecznej, szkołę specjalną i ośrodek rehabilitacji), jedno pozostało niezmienne: serce, jakie siostry wkładają w to, by zastąpić dzieciom dom i pomóc im w rozwoju.
W ramach wdzięczności za złożone ofiary Siostry rozprowadzały samodzielnie wykonane świece woskowe.
Z całego serca dziękujemy Siostrom za ich świadectwo wiary i trud, a Wam, drodzy Parafianie, za każdą złożoną ofiarę i otwarte serca!
Pielgrzymka rowerowa śladami św. Bogumiła
W dniach 29-30 maja kilkunastoosobowa grupa naszych parafian, tym razem na rowerach wraz z ks. Przemkiem, udała się na pielgrzymkę śladami bl. Bogumiła. Głównym celem pierwszego dnia pielgrzymki był Dobrów, a w nim Pustelnia bł. Bogumiła, w której pielgrzymki uczestniczyli we Mszy Świętej. Ks. Przemek wraz z pielgrzymami modlili się w intencjach pątników.
Dzień pierwszy zakończył się noclegiem w Uniejowie, gdzie niektórzy pielgrzymki korzystali z uzdrowiskowych kąpieli termalnych. Kolejny dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w kolegiacie Uniejowskiej, którą celebrował ks. infuat Andrzej Ziemieskiewicz. Po śniadaniu ks. Dominik Banasiak - wikariusz, przedstawił pielgrzymom historię bl. Bogumiła.
Powrót do Włoclawka był nietypowy, bo rozpoczął się od spływu kajakowego. By poczuć w małym stopniu klimat tej pielgrzymki zapraszamy do fotorelacji >>KLIK<<.
Rocznice Święceń Kapłańskich
W środę 27 maja celebrowana była Msza św. dziękczynna za powołanie kapłańskie naszych księży oraz w intencji nowych i gorliwych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. dr Mieczysław Łaszczyk, który był wikariuszem w parafii św. Józefa w latach 1981-1986.
Po Mszy św. i nabożeństwie do św. Józefa życzenia w imieniu całej parafii złożył przewodniczący Rady Parafialnej p. Michał Jonczyk oraz przedstawiciele wspólnot naszej parafii.
Komunia Święta Rocznicowa
W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego w naszym Sanktuarium przeżywaliśmy uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa, dziękowały dziś za ten wyjątkowy dzień oraz za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku za wstawiennictwem Miłosiernego Pana. Mszy Świętej przewodniczył Kustosz Sanktuarium Świętego Józefa - ks. prał. dr Janusz Bartczak.
Tegoroczny czas uroczystości komunijnych dobiega końca. Módlmy się wspólnie, aby nie oznaczał on końca regularnych spotkań dzieci i ich rodziców przy Stole Pańskim, lecz był początkiem jeszcze głębszej więzi z Chrystusem obecnym w Eucharystii.




