UWAGA

      Wakacyjne zmiany godzin Mszy św. i pracy kancelarii.

 

        W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę.

           Chrzty odbywać się będą na Mszy św. o godz. 11.30.

           Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku

            tylko w godzinach popołudniowych 16.00 - 17.45

               Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


Wniebowstąpienie Pańskie, 28.05.2017 r.

Opublikowano: czwartek, 25, maj 2017 ks. Piotr

Pan Jezus jest obecny wśród swoich, choć już nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych „światłych oczu serca”, byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.

ks. Jarosław Januszewski, „Oremus” maj 2008, s. 22


1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny.

2. Dzię dzieci przeżywają swoją Komunię św. rocznicową.

3. W sobotę, ks. Bp Stanisław Gębicki udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Msza św. o godz. 11.00. Spowiedź dla młodzieży i rodziców w piątek od godz. 15.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych wyjątkowo udajemy się w piątek od godz. 8.00 (z wyłączeniem ks. Marcina, który chorych odwiedza w czwartki). Spowiedź w I Piątek od godz. 15.30.

5. W sobotę I sobota miesiąca. NMP w fatimie wezwała do modlitwy zadośćuczynienia za grzechy. Później, objawiając się siostrze Łucji, prosiła o 5 pierwszysch sobót miesiąca ofiarowanych w duchu wynagrodzenia. Istotą nabożeństwa I sobót jest Komunia św. wynagradzająca, przyjęta w stanie łaski uświęcającej, rozważona część różańca św., i 15 minut rozmyślania nad tajemnicami zbawienia. Zapraszamy na Mszyę św. o godz. 7.00, po której odmaiwany jest różaniec.

6. W liturgii Kościoła wspominamy:


7. Wszystkie dzieci z racji ich święta ogarniamy modlitwą.


Odsłony: 321