4 niedziela wielkanocna, 07.05.2017 r.

Opublikowano: sobota, 06, maj 2017 ks. Piotr

Wiele głosów słyszymy wokół. Głos Jezusa. Głos mediów. Głos lęku. Głos własnego interesu. W czyj głos najczęściej się wsłuchujemy? Czyj głos brzmi dla nas swojsko i miło, a czyj obco i zniechęcająco? Żeby znać głos Jezusa, trzeba Go słuchać. Możemy Go nie rozumieć, możemy się z Nim nie zgadzać, możemy się z Nim kłócić – ale nie przestawajmy Go słuchać. Bo jak Go rozpoznamy, gdy będzie nas wołał? On mówi do nas przez Pismo Święte, liturgię, nauczanie Kościoła, modlitwę. Nie marnujmy okazji!

Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” kwiecień 2008, s. 86


1. Dziś czwarta niedziela wielkanocna - Dobrego Pasterza. Modlimy się dziś szczególnie o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.

2. 13 maja, w sobotę, przypada setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Przesłanie tych objawień po stu latach nie tylko nie straciło ze swojej aktualności, ale, w obliczu wojen i cierpienia ludzkiego ciągle wzywa Kościół do modlitwy wynagrodzenia za grzechy, które są źródłem zła oraz modlitwy o pokój. Zapraszamy na Mszę św, wieczorną a po niej na Nabożeństwo Fatimskie.

3. Trwa miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

4. W najbliższą sobotę o godz. 9.00, pierwsza grupa dzieci ze szkół podstawowych nr 5 i nr 18, po raz pierwszy przystąpi do sakramentu pokuty i pojednania. Natomiast w niedzielę o godz. 10.00 dzieci te przeżywać będzą swoją I Komunię św. Jest to wydarzenie szczególne nie tylko dla dzieci i ich rodzin, ale również dla całej wspólnoty parafialnej. Dlatego wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodziców, aby zawsze trwali przy Chrystusie.

5. Spotkania przygotowawcze dla dzieci od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00 czyli około godz. 18.40.

6. W liturgii Kościoła wspominamy:

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.


 

Odsłony: 247