3 niedziela wielkanocna, 30.04.2017 r.

Opublikowano: sobota, 29, kwiecień 2017 ks. Piotr

„A myśmy się spodziewali...” To ważne, by się spodziewać różnych rzeczy od Pana Boga, od ludzi, od tak zwanego życia. Ale nadmierne przywiązanie do tego, na co oczekujemy, może zamknąć nam oczy na rzeczywistość. I może zaowocować tym, że Pana Boga uznamy za „jedynego, który nie wie, co się tak naprawdę dzieje”. Wydaje nam się, że to my wiemy najlepiej. Panie Jezu, daj nam moc wiary i odwagę, byśmy przebili się wreszcie przez ciemności naszych oczekiwań i ujrzeli blask Twojego oblicza, blask Twojego zmartwychwstania.

Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” kwiecień 2008, s. 60


1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Związany jest on ze szczególnym kultem Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

2. Jutro wspomnienie św Józefa, rzemieślnika. Jest to drugi dzień w roku, w którym Kościół oddaje cześć św, Józefowi, oblubieńcowi Maryi, opiekunowi Zbawiciela. Msze św. ww tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

3. Mszy św. o godz. 10.00 w intencji ludzi pracy przewodniczył będzie J.E. ks. Biskup Wiesłąw Mering.

4. Po Mszy św. zapraszamy na pierwszy parafialny festyn na placu przy kościele. 

5. W środę przypada święto NMP Królowej Polski. Oddajemy cześć Maryi, naszej Matce i Królowej naszego Narodu. Tego dnia świętujemy również 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to święto narodowe.

6. W liturgii Kościoła wspominamy:

 

7. Soleniantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.


Odsłony: 256