UWAGA

      Wakacyjne zmiany godzin Mszy św. i pracy kancelarii.

 

        W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 13.00 w niedzielę.

           Chrzty odbywać się będą na Mszy św. o godz. 11.30.

           Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku

            tylko w godzinach popołudniowych 16.00 - 17.45

               Numer telefonu do kancelarii 518-014-796


Niedziela Palmowa 2017

Opublikowano: niedziela, 09, kwiecień 2017 Adam Jandy

hosanna

hosanna
Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, pięć dni przed jego ukrzyżowaniem. Zgromadzone tłumy rzucały wtedy na drogę gałązki oliwne i palmowe. Teraz natomiast wierni przynoszą do kościoła pięknie przyozdobione palmy. Zauważyć można dwa istotne elementy: najpierw pełna radości procesja z palmami a w chwilę później czytanie opisu Męki Pańskiej.

Procesja Liturgiczna Niedzieli Palmowej w Naszej parafii wyruszyła o godzinie 11.30. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii Ksiądz Kanonik Eugeniusz Strzech. Najpierw wierni zgromadzili się poza kościołem, gdzie zostały poświęcone palmy - symbol odradzającego się życia. Po odczytaniu Ewangelii o wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, wierni w uroczystej procesji ze śpiewem "Hosanna, hosanna Synowi Bożemu" podążali za krzyżem dookoła Świątyni. Podczas wszystkich Nabożeństw została odczytana Męka Pańska.

W liturgii sprawowanej w naszym kościele uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie, pośród których najbardziej zauważalną i chyba najbardziej radosną grupą były dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z procesji liturgicznej naszej parafii.

Zapraszamy do galerii.


Odsłony: 284